2 ოქტობრის არჩევნები ქვეყნის მომავალზეა და არა იმაზე, სად იქნება სააკაშვილი — სამადაშვილი
პარლამენტის დამოუკიდებელი დეპუტატის, სალომე სამადაშვილის თქმით, მიუხედავად იმისა, რომ მიხეილ სააკაშვილი ქართულ პოლიტიკაში ანგარიშგასაწევი ფაქტორია, თვითმმართველობის არჩევნებზე არა კონკრეტული პოლიტიკოსის საქართველოში ჩამოსვლა–არჩამოსვლის საკითხი, არამედ ქვეყნის მომავალი წყდება.
"ვფიქრობ, ის [სააკაშვილი], რა თქმა უნდა, არის ანგარიშგასაწევი ფაქტორი ქართულ პოლიტიკაში, მაგრამ, დიახ, ის არის ერთ–ერთი პოლიტიკოსი და შესაბამისად, 2 ოქტომბერს, ჩემთვის ყოველშემთხვევაში, ბევრად უფრო მნიშვნელოვანი რამ წყდება ამ ქვეყნის მომავლისთვის, ვიდრე რომელიმე კონკრეტული პოლიტიკოსის გეოგრაფიული ადგილმდებარეობა, ან მისი პოლიტიკური მომავალი", — ამბობს სამადაშვილი ფორმულასთან.
მან, ასევე, აღნიშნა, რომ თუ მიხეილ სააკაშვილის დაბრუნება ნაციონალურ მოძრაობას საკუთარი ამომრჩევლის მობილიზებაში ეხმარება, მნიშვნელოვანია, მათ იმის განცდა ჰქონდეთ, რომ ექსპრეზიდენტი ქვეყანაში ამჯერად ნამდვილად ჩამოვა.