"მათგან განსხვავებით, ვიცით ადამიანის სიცოცხლის ფასი" — სირცხვილია კობახიძის ბრალდებას უარყოფს
მოძრაობა სირცხვილია აცხადებს, რომ ქართული ოცნების თავმჯდომარის ირაკლი კობახიძის მიერ წაყენებული ბრალდებები სიცრუეა. მათი თქმით, მსგავსი კომუნიკაცია არასდროს არავისთან ჰქონიათ, რადგან მმართველი პარტიისგან განსხვავებით ადამიანის სიცოცხლის ფასი იციან.
"ირაკლი კობახიძის განცხადება მოძრაობა სირცხვილიასთან დაკავშირებით ტყუილია. სრული პასუხისმგებლობით ვაცხადებთ, რომ მსგავსი შინაარსის კომუნიკაცია სირცხვილიას არც ერთ წევრს, არც ერთ საკომუნიკაციო არხსა თუ რეალურ სივრცეში არასდროს განუხორციელებია, რადგან მათგან განსხვავებით, კარგად ვიცით ადამიანის სიცოცხლის ფასი", — ვკითხულობთ განცხადებაში.
მათი თქმით, მმართველი პარტია დეზინფორმაციის გასავრცელებლად სოციალურ ქლელს იყენებდა, ამჯერად პარტიის თავმჯდომარე, პირდაპირ ეთერში "მოგვევლინა ტროლის როლში".
"თუ აქამდე მსგავსი დეზინფორმაციული კამპანიებისთვის ფეისბუქზე ყალბ ანგარიშებსა და სამთავრობო მედიებს იყენებდნენ, ახლა თავად ქართული ოცნების თავმჯდომარე, ირაკლი კობახიძე მოგვევლინა ტროლის როლში (სიზუსტისთვის უნდა ვთქვათ, რომ ეს შემთხვევა პირველი არ არის, თუმცა ამჯერად ბრალდებები კიდევ უფრო მძიმეა)", — აცხადებენ მოძრაობის წევრები.
სირცხვილიას განცხადებით, ხელისუფლებისთვის ისინი დაარსების დღიდან გადაულახავ წინააღმდეგობას წარმოადგენენ, ამას კი დაემატა ისიც, რომ წლევანდელ თვითმმართველობის არჩევნებზე სამოქალაქო საარჩევნო კომისიის პროექტის ფარგლებში მოძრაობა წინასაარჩევნო მონიტორინგს აწარმოებს. სირცხვილიას თქმით, სწორედ ამის გამო ქართული ოცნება მათ წინააღმდეგ მიზანმიმართულ პროპაგანდას უკვე მთელი ძალით წარმართავს.
ქართული ოცნების თავმჯდომარემ, ირაკლი კობახიძემ ჩანაწერების გავრცელების შემდეგ, ბრიფინგზე განაცხადა, რომ ნაციონალური მოძრაობა წინასაარჩევნოდ მძიმე პროვოკაციას ამზადებს. კობახიძე ამტკიცებს, რომ ამ ინფორმაციამ ნაციონალური მოძრაობისა და მოძრაობა სირცხვილიას წევრების საუბრებიდან და ჩატებიდან გაჟონა.
ატვირთულია Word-ის ათასობით ფაილი და იმ შემთხვევაში, თუ ისინი ავთენტურია, ჩანს, რომ შესაბამისი სამსახურები სწავლობენ სასულიერო პირების საჯარო და პირად კავშირებს, უსმენენ სატელეფონო საუბრებს და აგროვებენ კომპრომატებს პირადი ცხოვრების შესახებაც, მათ შორის, საუბარია ჰომოსექსუალურ კავშირებზე.