გურამ და ალექსანდრე ფალავანდიშვილები პოლიციის განყოფილებაში გადაიყვანეს
ფოტო: გვანცა სეთურიძე / On.ge
ჰომოფობიური და ძალადობრივი ჯგუფის ლიდერები, გურამ და ალექსანდრე ფალავანდიშვილები პოლიციის განყოფილებაში გადაიყვანეს, უცნობია დააკავეს თუ არა ისინი.
გურამ ფალავანდიშვილი გამოთქვამს წუხილს, რომ არ აკავებენ თბილისი პრაიდისა და მედიის წარმომადგენლებს, რომლებიც მისი მტკიცებით ძალადობის ინიციატროები არიან. კითხვაზე — ელოდება თუ არა ბრალის წარდგენას, ის პასუხობს:
"არ მაქვს მოლოდინი".
განყოფილებაშია გადაყვანილი ძალადობრივი და პრორუსული არხის, ალტ-ინფოს ერთ-ერთი წამყვანი, ზურაბ მახარაძეც. ამ ეტაპზე ძალადობრივი ჯგუფის ლიდერები თბილისის მთავარ სამმართველოში იმყოფებიან.
დღეს, 16 ივლისს პოლიციამ ძალადობრივი ჯგუფების ლიდერების, გურამ ფალავანდიშვილის, კონსტანტინე მორგოშიასა და ზურაბ მახარაძის სახლები გაჩხრიკა.
როგორც შინაგან საქმეთა სამინისტროში On.ge-ს უთხრეს, საგამოძებო მოქმედებები რამდენიმე მისამართზე უკვე ჩატარდა და რამდენიმეზე გრძელდება, თუმცა უწყებაში კონკრეტულ გვარებზე არ საუბრობენ.