ერთი იყო ცხვირის ძვლების მოტეხილობით, უტარდება ოპერაცია — ექიმი ჟურნალისტებზე
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / პირველი არხი
ნიუ-ჰოსპიტალის ექიმი აცხადებს, რომ საავადმყოფოში მიყვანილი მედიის წარმომადგენლების მდგომარეობა სტაბილურია, ერთ მადგანს კი თავის ტრავმა და ცხვირის ძვლების მოტეხილობა ჰქონდა, რის გამოც მას ოპერაცია უტარდება.
"მე შეგიძლიათ მოგახსენოთ, რომ აქციის ადგილიდან არის 4 ადამიანი მოყვანილი, მათგან ერთ ადამიანს დასჭირდა ოფთალმოლოგის კონსულტაცია, გაეწია დახმარება, წასულია უკვე კლინიკიდან. ერთი მათგანი იყო ტრავმით, თავის ტრავმით, ცხვირის ძვლების მოტეხილობით, სჭირდება ქირურგიული ჩარევა. სამი პაციენტი არის კვლევის სტადიაში".
ნიუ-ჰოსპიტალის ექიმი აცხადებს, რომ ვერ დააკონკრეტებს, რომელი დაზარალებული რომელ მედიას წარმოადგენს. მისი თქმით, დაზარალებულების მდგომარეობა სტაბილურია. დღეს მედიის წარმომადგენლებს ჰომოფობიური და ძალადობრივი ჯგუფების წევრები მთელი დღის განმავლობაში ესხმოდნენ თავს.
"ერთი ადამიანი არის საოპერაციოში და უტარდება ოპერაცია, ცხვირის ძვლების მოტეხილობის გამო", — აცხადებს ექიმი და ამბობს, რო დაშავებულები სავარაუდოდ დღეს გაეწერებიან.