პროკურატურასთან მიმდინარე აქციაზე აქტივისტებს აკავებენ
ფოტო: On.ge/ანა ვახტანგაძე
პროკურატურასთან მიმდინარე აქციაზე აქტივისტებს აკავებენ. ამ დროისთვის არსებული ინფორმაციით, დაკავებული არიან გიგა მაქარაშვილი, ზუკა ბერძენიშვილი, შუშანა მაცაბერიძე, თამთა გოგოლაძე, პაატა ხარატიშვილი, ნიკა ფარულავა და ტიტე გედენიძე.
მაქარაშვილი დაახლოებით ერთი საათის წინ დააკავეს. როგორც On.ge-ს შინაგან საქმეთა სამინისტროში განუცხადეს, ის ადმინისტრაციული სამართალდარღვევისთვის არის დაკავებული. რაც შეეხება დანარჩენებს, უწყების პასუხს მიღებისთანავე შემოგთავაზებთ.
"დავიხსნათ ბავშვები ტყვეობიდან" — ამ სლოგანით პროკურატურასთან აქცია იმართება. მოქალაქეები და სამოქალაქო აქტივისტები მოითხოვენ, სახელმწიფომ დახუროს ნინოწმინდის პანსიონის ტიპის ბავშვთა სახლები და დაიხსნან ბავშვები ძალადობრივი გარემოდან, სასწრაფოდ გამოიძიოს პანსიონთან დაკავშირებული დანაშაულებები და შეუშვას სახალხო დამცველის წარმომადგენლები დაწესებულებაში.