ქვეყანა ჩაკეტო და თქვა, სახლში იჯექითო, ამას არ ჰქვია კარგი კრიზისმენეჯერი — კახიშვილი გახარიაზე
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / საქართველოს პარლამენტი
ქართული ოცნების დეპუტატი, კახი კახიშვილი ყოფილ პრემიერმინისტრს, გიორგი გახარიას აკრიტიკებს და აცხადებს, რომ ის არ იყო კარგი კრიზისმენეჯერი პანდემიის მართვის პერიოდში. ამის შესახებ მან პალიტრანიუსის ეთერში ისაუბრა.
"პანდემიის დროს სწორი მართვა რას ნიშნავს, იცით? როდესაც არც პანდემიის ტალღა არ დაგარტყამს და არც ბიზნესი ასეთ ვითარებაში არ ჩავარდება. ყოლბაში შეიძლება ნებისმიერი ადამიანი ჩასვა და საერთოდ არც პანდემია გაეკარება და არც არაფერი, მაგრამ იმ ყოლბაში რამდენად კომფორტულად იქნება ეს ადამიანი, სხვა საკითხია. ქვეყანა ჩაკეტო და თქვა, რომ ყველანი სახლში იჯექით და არ გამოხვიდეთ, ამას არ ჰქვია კარგი კრიზისმენეჯერი. მითუმეტეს, როდესაც შენზე მუშაობს მთელი გუნდი", — განაცხადა კახი კახიშვილმა.
გადადგომის შემდეგ, გიორგი გახარია პირველი საჯარო კომენტარი 22 მარტს გააკეთა და თქვა, რომ არსად წასვლას არ აპირებს და პოლიტიკაში რჩება. რამდენიმე საათში იმავე შინაარსის წარწერით მან ოფიციალურ ფეისბუქგვერდზე ფოტო გამოაქვეყნა. იმავე საღამოს კი მან ტვიტერზე დაპოსტა, რომ პოლიტიკური დღის წესრიგის შექმნაზე მუშაობს.
14 აპრილს, ქართული ოცნების ექვსმა დეპუტატმა პარტია დატოვა და ყოფილი პრემიერმინისტრის, გიორგი გახარიას "პარტიის მშენებლობის ახალ ეტაპზე" უერთდებიან. ესენი არიან:
- გიორგი ხოჯევანიშვილი;
- მიხეილ დაუშვილი;
- ანა ბუჩუკური
- ალექსანდრე მოწერელია;
- ბექა ლილუაშვილი;
- შალვა კერესელიძე
ისინი ამბობენ, რომ იზიარებენ ქართული ოცნებების წარმატებებსა და წარუმატებლობებს, ამავე დროს კი, გრძნობენ პასუხისმგებლობას შეცდომებზეც და სწორედ ამ პასუხისმგებლობის გრძნობით დგამენ ამ ნაბიჯს.