"ჩვენ ვიქნებით შედეგზე ორიენტირებული მხარე" — დანიელსონი ღარიბაშვილს შეხვდა
ევროპული საბჭოს პრეზდენტის წარმომადგენელი კრისტიან დანიელსონი პრემიერმინისტრ ირაკლი ღარიბაშვილს შეხვდა. როგორც მთავრობის ადმინისტრაციაში ინფორმაციას ავრცელებენ, ირაკლი ღარიბაშვილმა კრისტიან დანიელსონთან შეხვედრისას აღნიშნა, რომ ხელისუფლება კვლავაც მზად არის კონსტრუქციული პოლიტიკური დიალოგისთვის.
"ჩვენ კიდევ ერთხელ ვადასტურებთ მზაობას, გავაგრძელოთ კონსტრუქციული დიალოგი და რაც შეიძლება მოკლე დროში მივიღოთ შესაბამისი შეთანხმება; ჩვენ ვიქნებით შედეგზე ორიენტირებული მხარე, რომელიც კონკრეტულ გადაწყვეტილებებს მიიღებს", — აღნიშნა ღარიბაშვილმა.
ევროპული საბჭოს პრეზიდენტის, შარლ მიშელის წარმომადგენელი, კრისტიან დანიელსონი საქართველოში 27 მარტს დაბრუნდა. მეორე დღეს ის საქართველოში ევროკავშირისა და ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩსა და არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლებს შეხვდა. მიშელის წარმომადგენელი პოლიტიკურ პარტიებს ორშაბათიდან, 29 მარტიდან შეხვდება.