რამე განსხვავებული უნდა შემოგვთავაზონ, მსგავსი სტილით გაგრძელებას აზრი არ აქვს — მეგრელიშვილი დანიელსონის ვიზიტზე
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / ევროკავშირის წარმომადგენლობა
გირჩის ერთ-ერთი ლიდერის, ვახტანგ მეგრელიშვილის განცხადებით, მედიატორებმა ოპოზიციასა და ქართულ ოცნებას მოლაპარალებებზე რაიმე განსხვავებული უნდა შესთავაზონ, რადგან მსგავსი სტილით გაგრძელებას " აზრი არა აქვს". ტელეკომპანია იმედის ჟურნალისტთან საუბრისას ასე აფასებს ის ევროპული საბჭოს პრეზიდენტის, შარლ მიშელის წარმომადგენლის, კრისტიან დანიელსონის მოახლოებულ ვიზიტს საქართველოში.
"ჩემი აზრით, განწყობა არის შესაცვლელი. ვფიქრობ, რომ რამე განსხვავებული უნდა შემოგვთავაზონ, თორემ მსგავსი სტილით გაგრძელებას აზრი არა აქვს. ერთმნიშვნელოვნად ვიცი, რომ თუ იმავე პროცესში ჩავერთვებით, დავასრულებთ, როგორც წინა ჯერზე", — თქვა მან.
დანიელსონი სამუშაო პროცესს ორშაბათიდან, 29 მარტიდან დაიწყებს. როგორც ევროკავშირის წარმომადგენლობაში On.ge-ს განუცხადეს, ის საქართველოში შაბათს ან კვირას ჩამოვა. ჯერ-ჯერობით, შეხვედრების ზუსტი დღის წესრიგი უცნობია.
22 მარტს შარლ მიშელმა განაცხადა, რომ დანიელსონი საქართველოში მედიაციის გასაგრძელებლად დაბრუნდებოდა. მისი თქმით, საქართველოს მოქალაქეების ინტერესებისთვის, კომპრომისებზე წავსლის დროა. დანიელსონის ბოლო ვიზიტის დროს, 18 მარტს ქართული ოცნებისა და ოპოზიციის შეხვედრები უშედეგოდ დასრულდა. ბოლო შეხვედრა 10 საათი გრძელდებოდა.