თუ ოპოზიციის თვითმიზანი დიალოგის ჩაშლა არაა, წარმატების ძალიან კარგი საფუძველი არსებობს — კობახიძე
ქართული ოცნების თავმჯდომარის, ირაკლი კობახიძის განცხადებით, თუ ოპოზიციის თვითმიზანი მოლაპარაკებების ჩაშლა არ არის, მაშინ წარმატების "ძალიან კარგი საფუძველი" არსებობს. ამის შესახებ მან რუსთავი 2-ის ეთერში ისაუბრა.
"[დანიელსონთან შეხვედრის] დეტალებზე დღეს ვერ ვისაუბრებთ. უნდა დაველოდოთ მომდევნო ორ დღეს და მას შემდეგ, რაც დასრულდება მოლაპარაკებები, უკვე გაკეთდება კომენტარები პოზიციებთან დაკავშირებით. იმისათვის, რომ ჩვენმა რომელიმე განცხადებამ გარკვეულ თემებთან დაკავშირებით, იქნება ეს პატიმრების, არჩევნების, რომელიმე ამ თემაზე არ გვსურს განცხადების გაკეთება, იმისთვის, რომ გაგრძელდეს შეუფერხებლად დიალოგის პროცესი.
მე დარწმუნებული ვარ, რომ სწორი მიმართულებით წარიმართება ეს პროცესი. ჩვენი მხრიდან, ყოველ შემთხვევაში, ამისთვის ყველაფერი გაკეთდება. თუ ოპოზიციის თვითმიზანი არ არის დიალოგის ჩაშლა, ამ შემთხვევაში წარმატების ძალიან კარგი საფუძველი არსებობს", — ამბობს კობახიძე.