დამისახელეთ ჩემი ან ჩუბინიძის მხრიდან ჩადენილი ძალადობის ფაქტი — ღარიბაშვილი
პრემიერმინისტრის, ირაკლი ღარიბაშვილის თქმით, დანაშაული არ მომხდარა და დაზარალებული არ არსებობს.
"დამისახელეთ, ერთი ფაქტი მომიყვანეთ ბატონი ანზორ ჩუბინიძის მიერ ჩადენილი ძალადობის, ან ვინმეს ჩაგვრის, ან ჩემგან თუ ოდესმე ვინმეს რაიმე გსმენიათ, ან ფაქტი იცით, გთხოვთ, რომ დამისახელოთ. მეორე — მოგეხსენებათ, რომ ბატონმა ანზორმა გააკეთა ამაზე ვრცელი კომენტარი და განმარტა თუ რასთან იყო საქმე, მოხდა უბრალოდ გასაუბრება მეზობლებისა და ოჯახის წევრების თვალწინ იმიტომ, რომ მაშინ გარკვეული ორგანიზებული ჯგუფი იყო, რომელიც ემუქრებოდა ლიკვიდაციით ბერა ივანიშვილს, იყო უამრავი მუქარა და შეურაცხმყოფელი მუქარები. აქედან გამომდინარე, ეს იყო პირდაპირი მოვალეობა და ვალდებულება ბატონი ჩუბინიძის, როგორც იმ დროს ოჯახის უსაფრთხოების სამსახურის უფროსის, რომ გამოეკვლია პოლიციის ჩართულობით, მე მინდა აღვნიშნო, რომ მაშინ დაცვის პოლიცია ემსახურებოდა ბატონ ივანიშვილს, აქედან გამომდინარე ყველაფერი არის აბსოლუტურად ნათელი", — განაცხადა პრემიერმინისტრმა.