შეაგინე ბერას — მთავრობის ადმინისტრაციასთან აქცია გაიმართება
TV პირველის მიერ გავრცელებული ფარული აუდიო ჩანაწერების შემდეგ, სადაც, სავარაუდოდ, ირაკლი ღარიბაშვილი, ბერა ივანიშვილი და ბესო ჩუბინიძე ბერა ივანიშვილის გინების გამო ადამიანების, მათ შორის არასრულწლოვნების დასჯას გეგმავენ, აქცია გაიმართება.
მოქალაქეები მთავრობის ადმინისტრაციასთან 7 მარტს, 18:00 საათზე შეიკრიბებიან აქციაზე სახელწოდებით "შეაგინე ბერას".
კიდევ ერთი აქციაა დაგეგმილი სამშაბათს, 9 მარტს, რომელიც 15:00 საათზე, ასევე მთავრობის ადმინისტრაციასთან გაიმართება.
"TV პირველის ეთერში გასული სიუჟეტი ცხადყოფს, რომ ჩვენ ვცხოვრობთ კრიმინალურ გარემოში, სადაც ბიძინა ივანიშვილის ოჯახი, მაფიოზურად მართავს სახელმწიფო ინსტიტუტებს და იყენებს, განსხვავებულად მოაზროვნე ადამიანების დასასჯელად! პირადი შურისძიების მიზნით, ივანიშვილების ოჯახი მზადაა, ღირსება შეულახოს და ფიზიკურად მოაკვდინოს სკოლის მოსწავლე ბავშვებიც კი! ამიტომ მოდი აქციაზე, დავიცვათ ჩვენი შვილების მომავალი და პირადი ღირსება", — წერია აქციის ანონსში.
TV პირველმა გაავრცელა ჩანაწერები, სადაც, სავარაუდოდ, ირაკლი ღარიბაშვილი, ბერა ივანიშვილი და ანზორ ჩუბინიძე იმ ადამიანების დასჯას გეგმავენ და განიხილავენ, ვინც ბერა ივანიშვილს აგინებს. ჩანაწერში საუბარია უკვე მომხდარ ფაქტებზეც, რომელთა მოყოლის პროცესში სავარაუდოდ, ირაკლი ღარიბაშვილი და ბერა ივანიშვილი იციანიან. სავარაუდოდ, ქართული ოცნების დამფუძნებლის შვილი კმაყოფილებას გამოხატავს იმის გამო, რომ მისი გინებისთვის ადამიანები ისჯებიან.