არ უნდა დავუშვათ დიდი ტრადიციის ერმა სხვისი რელიგიური გრძნობების შეურაცხყოფა — კალაძე
თბილისის მერმა, კახა კალაძემ ბუკნარში განვითარებულ მოვლენებზე განაცხადა, რომ საქართველოში "ტოლერანტობა სისხლში გვაქვს და ამას ვერავინ და ვერაფერი შეცვლის".
"ჩვენ იმ ქვეყნის შვილები ვართ, რომელსაც "აქვს უთვალავი ფერითა" და ეს მრავალფეროვნება, საქართველოს მოქალაქეების რელიგიური თუ ეთნიკური განსხვავებულობა არის სწორედ ჩვენი ქვეყნის უდიდესი სიმდიდრე და სიამაყე. საუკუნეების მანძილზე ერთად ვცხოვრობთ და ერთად ვქმნით ჩვენი ქვეყნის მომავალს სხვადასხვა რელიგიისა და ეთნოსის წარმომადგენლები და ეს მშვიდობიანი თანაცხოვრება არასდროს დადგება ეჭვქვეშ. არ უნდა დავუშვათ ამ დიდი ტრადიციის მტარებელმა ერმა სხვისი რელიგიური გრძნობების შეურაცხყოფა. ეს იქნება არა მხოლოდ კანონისა და კონსტიტუციის უგულებელყოფა, ასევე, საკუთარი წინაპრების შეურაცხყოფა და ქვეყნის მომავალზე უარის თქმა", — დაწერა კალაძემ საკუთარ ფეისბუქგვერდზე.
მოგვიანებით, მოსახლეობასა და ადგილობრივ ხელისუფლებას შორის შეხვედრა გაიმართა. როგორც ჩოხატაურის გამგებელმა, ირაკლი კუჭავამ შეხვედრის შემდეგ განაცხადა, თანასოფლელები შეთანხმდნენ, რომ "ერთი თემიც და მეორე თემიც ჩვეულებრივად გააგრძელებს ლოცვას".