მთავრობამ ჩემთან თამაში გადაწყვიტა — ხოშტარია ამბობს, რომ ხელფასი უკან დაუბრუნეს
ევროპული საქართველოს ერთ-ერთი ლიდერის, ელენე ხოშტარიას ინფორმაციით, პარლამენტარის ხელფასი, რომელიც მან სახელმწიფო ხაზინაში გადარიცხა, უკან დაუბრუნეს.
"პარლამენტმა, ანუ მთავრობამ ჩემთან თამაში გადაწყვიტა. გუშინ ხაზინაში გადარიცხული ფული ეხლა დღეს უკან ჩაურიცხავთ. თუ გეხალისებათ არაა პრობლემა, გიგზავნით უკან", — წერს ხოშტარია საკუთარ ფეისბუქ გვერდზე.
25 დეკემბერს ცნობილი გახდა, რომ ოპოზიციის რამდენიმე წევრს პარლამენტის დეპუტატის ხელფასი ჩაერიცხა. როგორც პარლამენტში განმარტავენ, მიუხედავად იმისა, რომ დეპუტატების ნაწილმა პარლამენტს მანდატების გაუქმების მოთხოვნით მიმართა, ოფიციალურად, ჯერ კიდევ დეპუტატები არიან. ამიტომ, დაერიცხათ შესაბამისი ანაზღაურება.
პარლამენტში აცხადებენ, რომ ვისაც სურს უკან დააბრუნოს აღნიშნული თანხა, შეუძლია ის სახელმწიფო ხაზინაში დააბრუნოს და ამ ხელფასს პარლამენტი სახელმწიფო ბიუჯეტში დააბრუნეს. მათივე თქმით, ვისაც აღარ უნდა რომ დაერიცხოს დეპუტატის ხელფასი, წერილობით უნდა მიმართოს პარლამენტის შესაბამის სამსახურს
თუ გინდა გაიგო, როგორ მუშაობს ან ვერ მუშაობს მე-10 მოწვევის პარლამენტი, რა ინიციატივები აქვთ დეპუტატებს და ზოგადად, როგორ მიიღება გადაწყვეტილებები, რომლებიც ჩვენს ყოველდღიურობას განსაზღვრავს, შემოგვიერთდი ჯგუფში – რა ხდება პარლამენტში.