10:00 საათისთვის ამომრჩევლის აქტივობა 8,33% იყო — ცესკო
ცენტრალური საარჩევნო კომისიის ინფორმაციით, 10:00 საათის მდგომარეობით, ამომრჩეველთა აქტივობა 8,33%, რაც რაოდენობრივად არის 252 587 ამომრჩეველი. აღსანიშნავია, რომ წინა საპარლამენტო არჩევნების დროს, ანუ 2016 წელს, 10:00 საათზე ამომრჩეველთა აქტივობა 8,34% იყო, ანუ 293 047.
ამასთან, უწყების პრესსპიკერის თქმით, ყველაზე მაღალი აქტივობა დაფიქსირდა მე-19 მაჟორიტარულ ოლქში, რომელიც მოიცავს რაჭა-ლეჩხუმს და სვანეთს — 11.8%, ხოლო ყველაზე დაბალი აქტივობა აჭარის რეგიონში — (7, 3%) შემავალ 28-ე, 29-ე, 30-ე მაჟორიტარულ ოლქებში.
დღეს 31 ოქტომბერს, საქართველოს პარლამენტის არჩევნები იმართება. წელს პირველად, საარჩევნო სისტემა ყველაზე მეტად მიუახლოვდა სრულად პროპორციულს და არჩევნების 120/30 მანდატების თანაფარდობით ტარდება. აღნიშნული 8 მარტს ოპოზიციისა და მმართველ გუნდს შორის აშშ-ს ელჩის რეზიდენციაში გამართულ არაფორმალურ შეხვედრაზე გადაწყდა. იქვე, სამთავრობო გუნდი და ოპოზიცია, ასევე, შეთანხმდა, რომ პარტია, რომელიც 40%-იან მხარდაჭერას ვერ მოიპოვებს, მთავრობის დაკომპლექტებას ვერ შეძლებს. რაც შეეხება ბარიერს, იგი — 1%-ია