10 კომიკური ფოტო, რომელიც დისტანციური გაკვეთილების სირთულეებს ასახავს
ფოტო: karajmcdowell / IteaseCats
საქართველოს მსგავსად მსოფლიოს მრავალ ქვეყანაში წელს სკოლებში სწავლა დისტანციურად დაიწყო. მიუხედავად იმისა, რომ თანამედროვე ტექნოლოგიების საშუალებით ეს ახალი გამოწვევა მარტივი გადასალახი უნდა ყოფილიყო, ხშირად სულაც არ არის ასე.
ამ მთელ საგაკვეთილო პროცესში მოსწავლეებთან და მასწავლებლებთან ერთად ხშირად მათი ოჯახის წევრებიც ჩართულნი არიან — გაკვეთილები ხომ სახლიდან იმართება. შესაბამისად, მშობლებს საშუალება ეძლევათ პირადად დააკვირდნენ, თუ როგორ მიმდინარეობს მათი შვილების საგაკვეთილო პროცესი ონლაინ.
ამ სტატიაში სწორედ იმ ფოტოებს გთავაზობთ, რომლებიც მოსწავლეების ახალი რუტინის კომიკურობასა და სევდას საუკეთესოდ ასახავს და ამის თვითმხილველები ასევე დისტანციურად მომუშავე მშობლები გახდნენ.
1. "როცა 5 წლის ხარ, პირველი დღე გაქვს სკოლაში და შენგან ელიან, რომ ელექტრონული ფოსტის წაკითხვა, დაბეჭდვა და გაგზავნა შეგეძლება"