პატრიოტთა ალიანსთან, თეორიულადაც კი, კოალიციას სრულად გამოვრიცხავთ — კობახიძე
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / ტელეკომპანია იმედი
ქართული ოცნების აღმასრულებელი მდივნის, ირაკლი კობახიძის განცხადებით, ისინი პატრიოტთა ალიანსთან კოალიციის შექმნას თეორიულადაც გამორიცხავენ. ამის შესახებ მან ქართული ოცნების ოფისში ბრიფინგის დროს განაცხადა.
მისი განცხადებით, პარტია ასევე გამორიცხავს ნებისმიერ კოალიციას, როგორც ნაციონალურ მოძრაობასათან, ასევე "მის სატელიტებთან" — ევროპულ საქართველოსთან, გირჩთან თუ ლეიბორისტულ პარტიასთან. ირაკლი კობახიძე ირწმუნება, რომ ქართულ ოცნებას კოალიციის შექმნა არ დასჭირდება.
"ჩვენ ვართ დარწმუნებული, რომ საზოგადოების მხარდაჭერის საფუძველზე ჩვენ ავიღებთ 50 პროცენტზე ბევრად მეტს და შესაბამისად, ჩამოვაყალიბებთ სტაბილურ საპარლამენტო უმრავლესობას", — აცხადებს კობახიძე.
საპარლამენტო არჩევნები 31 ოქტომბერსაა ჩანიშნული. საკონსტიტუციო ცვლილებების თანახმად, მთავრობის ჩამოსაყალიბებლად პარტიამ არჩევნებიში, სულ მცირე, 40 პროცენტიანი მხარდაჭერა უნდა მიიღოს, სხვა შემთხვევაში საჭირო იქნება კოალიციური მთავრობის შექმნა.