33-დან რამდენიმე პარტიაა და დანარჩენი პოლიტიკური ინდმეწარმეა — ვოლსკი ოპოზიციის მემორანდუმზე
ფოტო: On.ge / გვანცა ნემსაძე
ქართული ოცნების ვიცე-სპიკერის, გია ვოლსკის განცხადებით, 33 პოლიტიკური სუბიექტიდან რამდენიმე პარტია, ხოლო დანარჩენი პოლიტიკური ინდმეწარმეა. ვოლსკიმ აღნიშნული განცხადება 33 ოპოზიციური პარტიის მიერ ხმების დაცვის შესახებ მემორანდუმის გაფორმების თაობაზე გააკეთა.
"გასათვალისწინებელია, რომ ამ 33-დან რამდენიმე პარტიაა და დანარჩენი პოლიტიკური ინდმეწარმეა. რაოდენობით ბევრი ჩანან, ამით ხალხის ყურადღების მიპყრობა სურთ. მათ გამაერთიანებელი რაც აქვთ, ეს არის დესტრუქციის, არეულობის მცდელობა და ამას თავის განცხადებებშიც ადასტურებენ. ცალკეული მათგანი კრიზისთან დაკავშირებით თავისუფლად საუბრობს და მთავარი მიზანი და მისწრაფება პრაქტიკულად გამოდის, რომ სახელმწიფოში არ უნდა იყოს სტაბილური ხელისუფლება", — აცხადებს ვოლსკი.
ვოლსკის თქმით, ეს გაერთიანება არის პოლიტიკურ სუბიექტთა გაერთიანება, რომელიც ქვეყანას ჰპირდება დესტაბილიზაციას, დესტრუქციას და ის ღმერთს მადლობას უხდის, რომ ქართულ ოცნებას არ აქვს აუცილებლობა კოალიციურ შემადგენლობაში ჰყავდეს ასეთი პოლიტიკური სუბიექტები.