მთავრობის ადმინისტრაციის ხელმძღვანელის, ნათია მეზვრიშვილის თქმით, კარანტინის გამო მანქანაში 3 ადამიანზე მეტის ჩაჯდომაზე შეზღუდვა ეხება ყველას, მათ შორის მოზარდებს, სრულწლოვნებს და არასრულწოვნებს. ამ თემაზე ნათია მეზვრიშვილმა რუსთავი 2-ის ეთერში ისაუბრა.
"მაგალითად, ოჯახში გვყავს 3, 4 შვილი და როგორ გადავადგილდეთ? უნდა გადავადგილდეთ და ისე უნდა დავგეგმოთ ეს პროცესი, რომ მანქანაში 3-ზე მეტი ადამიანი არ იჯდეს. ეს, პირველ რიგში, კეთდება იმ არასრულწლოვნების ჯანმრთელობის ინტერესებიდან გამომდინარე. საუბარია ნებისმიერი ასაკის ბავშვზე", — თქვა ნათია მეზრვიშვილმა.
მისი თქმით, ამ თემასთან დაკავშირებით ცხელ ხაზზე საკმაოდ ბევრი შეტყობინება შევიდა. მეზვრიშვილმა აღნიშნა, რომ ეს ყველაფერი უსიამოვნო პროცესთან არის დაკავშირებული, მაგრამ მოქალაქეების ამას გაგებით უნდა მოეკიდონ.
ბოლო მონაცემებით, საქართველოში კორონავირუსით ინფიცირების 110 შემთხვევა დადასტურებული. აქედან გამოჯანმრთელებულია 21 პაციენტი. კარანტინის რეჟიმშია 4995 ადამიანი, სტაციონარში მეთვალყურეობის ქვეშ — 278.