კიდევ ერთი მაღალი დემოკრატიული სტანდარტი — ოხანაშვილი შოთაძის მოსმენაზე
ფოტო: არჩილ თალაკვაძე / FB
პარლამენტში იურიდიულ საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარის, ანრი ოხანაშვილის შეფასებით, ირაკლი შოთაძის მოსმენაზე კომიტეტმა "ძალიან მაღალი დემოკრატიული სტოდარტი" აჩვენა.
"იურიდიულ საკითხთა კომიტეტმა კიდევ ერთი ძალიან მაღალი დემოკრატიული სტანდარტი დადო დღეს კომიტეტის სხდომაზე. 7 საათის განმავლობაში დაახლოებით მიმდინარეობდა გენერალური პროკურორობის კანდიდატის მოსმენა, დაისვა ყველა შეკითხვა, რა შეკითხვის გაჟღერებაც სურდა როგორც საპარლამენტო უმრავლესობის გუნდს, ისე საპარლამენტო ოპოზიციის წარმომადგენლებს. დღეს მე მივიღე გადაწყვეტილება და იმ მოქალაქეებს ვისაც ჰქონდათ მომართული იურიდიულ საკითხთა კომიტეტისთვის, რომ სურდათ დასწრება და შეკითხვების გაჟღერება მე მათ მივეცი შესაძლებლობა გაეჟღერებინათ შეკითხვები", — თქვა ანრი ოხანაშვილმა.
დეპუტატის თქმით, მოსმენაზე ირაკლი შოთაძისგან ბევრი სიახლე მოისმინა, რომელიც პროკურატურის განვითარების გეგმებს უკავშირდება.
გენერალურ პროკურორად ირაკლი შოთაძის კანდიდატურას პარლამენტის იურიდიულ საკითხთა კომიტეტმა მხარი დაუჭირა. კენჭისყრაში არ მონაწილეობდნენ დამოუკიდებელი დეპუტატები და ოპოზიციის წარმომადგენლები. ირაკლი შოთაძემ მოსმენის შემდეგ თქვა, რომ ყველა კითხვას ამომწურავი პასუხი გასცა.