გვარამია: ცხრა წლის განმავლობაში მედიაზონდერი მე კი არა, ნინო შუბლაძე იყო
რუსთავი 2-ის ყოფილი გენერალური დირექტორი, ნიკა გვარამია ამბობს, რომ ცხრა წლის გამავლობაში მედიაზონდერი არა თვითონ, არამედ ნინო შუბლაძე იყო. #სირცხვილიას გადაცემაში საუბრისას გვარამიამ თქვა, რომ დღესაც მედიაზონდერი ნინო შუბლაძე იქნება.
"იგივე სიტუაცია გვექნება, რაც გვაქვს სასამართლოსთან დაკავშირებით. ცხრაწლიან მედიაზონდერებს ისევე, როგორც სასამართლოს ზონდერებს, ეს ხელისუფლება გადაიბარებს", — აღნიშნა გვარამიამ.
როგორც მან აღნიშნა, რუსთავი 2-დან წამოსულ ყველა თანამშრომელს კონტრაქტების გაფორმებას მის მთავარ არხზე სთავაზობს.
20 აგვისტოს იმედმა გაავრცელა ინფორმაცია, რომ რუსთავი 2-ის საინფორმაციო სამსახურის ახალი ხელმძღვანელი ნინო შუბლაძე იქნება. ამასთანავე, არხის დირექტორმა, პაატა სალიამ აღნიშნა, რომ საინფორმაციოს უფროსად სხვა კანდიდატურებთან ერთად ნინო შუბლაძეც განიხილება.
On.ge ორი დღეა ცდილობს, ნინო შუბლაძეს დაუკავშირდეს და მისგან დამატებითი ინფორმაცია მიიღოს, თუმცა ის ჩვენს ზარებს არ პასუხობს.
რუსთავი 2-ის დატოვების შემდეგ ნინო შუბლაძე სამთავრობო პიარში გადავიდა, ის ჯანდაცვის მინისტრის მრჩეველი იყო. წლების შემდეგ TV პირველში დაიწყო მუშაობა, თუმცა, ტელევიზია გადაცემის დაწყებამდე დატოვა. ამის შესახებ შუბლაძე ქართული ოცნების საკომუნიკაციო ცენტრში მუშაობდა.
პროტესტის ნიშნად არხი დატოვეს კურიერის წამყვანებმა, დიანა ჯოჯუამ, პაატა იაკობაშვილმა და მიშა სესიაშვილმა.