პრემიერი: საჭიროების შემთხვევაში, მზად ვართ, დაშავებული ბავშვები საზღვარგარეთ გადავიყვანოთ
საქართველოს პრემიერ-მინისტრის განცხადებით, ბარათაშვილის ქუჩაზე, შენობიდან ფანჯრის მინის ჩამოვარდნის შედეგად მომხდართან დაკავშირებით, ყველა შესაბამისი სამსახური მობილიზებულია.
მთავრობის ადმინისტრაციის ცნობით, ყველა შესაბამისი უწყება მზად არის, რომ საჭიროების შემთხვევაში უზრუნველყოფონ დაშავებული ბავშვების საზღვარგარეთ გადაყვანა.
პრემიერის განცხადებით, კანონის შესაბამისად, მკაცრად დაისჯება ყველა, ვისი ბრალეულობაც მომხდარში დადასტურდება
ადგილზე ამ წუთებში იმყოფებიან ჯანდაცვის მინისტრის მოადგილე ზაზა სოფრომაძე, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ლია გიგაური და პარლამენტის ჯანდაცვისა და განათლების კომიტეტების თავმჯდომარეები - აკაკი ზოიძე და მარიამ ჯაში.
დღეს, 28 თებერვალს, ბარათაშვილის ქუჩაზე შენობის გარე ფასადიდან მინის ჩამოვარდნის შედეგად ქვეითად მოსიარულე 6 მოსწავლე დაშავდა., მათგან სამი ინგოროყვას კლინიკაშია გადაყვანილი, სამი კი ამტელ ჰოსპიტალში. ერთ-ერთი მათგანის ჯანმრთელობის მდგომარეობა მძიმეა.
საქმეზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 124-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც გაუფრთხილებლობით ჯანმრთელობის ნაკლებად მძიმე ან მძიმე დაზიანებას გულისხმობს. მიმდინარეობს საგამოძიებო მოქმედებები.