ალექსანდრე დარახველიძე: სამართალდამცველებმა 157 კგ "ჰეროინი" ამოიღეს, რომლის ღირებულებაც ე.წ. შავ ბაზარზე დაახლოებით ₾50 მლნ-ია
სამართალდამცავებმა 157 კგ ნარკოტიკული საშუალება "ჰეროინი", რომლის საბაზრო ღირებულება ე.წ. შავ ბაზარზე დაახლოებით 50 მილიონ ლარს შეადგენს, — ამის შესახებ ოცნების ხელისუფლების შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, ალექსანდრე დარახველიძემ ბრიფინგზე განაცხადა.
მისივე თქმით, რომ სატვირთო ავტომობილი, საქართველოში მეზობელი ქვეყნიდან, საბაჟო გამშვები პუნქტის, "წითელი ხიდის" გავლით შემოვიდა და საშუალება სამართალდამცავი ორგანოს წარმომადგენლებმა სატვირთოს მისაბმელის სპეციალურ სამალავში აღმოაჩინეს. აღნიშნული დანაშაულის ჩადენის ბრალდებით დაკავებულია ირანის რესპუბლიკის მოქალაქე.
დარახველიძის განმარტებით, გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე და 262-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
"მიმდინარე წლის 30 დეკემბერს შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა გამოავლინეს და აღკვეთეს საქართველოში ნარკოტიკული ნივთიერების შემოტანის კიდევ ერთი უმსხვილესი ფაქტი — პოლიციის მიერ ამოღებულია 157 კილოგრამი ნარკოტიკული საშუალება "ჰეროინი", რომლის საბაზრო ღირებულება ე.წ. შავ ბაზარზე დაახლოებით 50 მილიონ ლარს შეადგენს.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის, ასევე, საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით, დაკავებულია ირანის რესპუბლიკის მოქალაქე.
გამოძიების მიერ მოპოვებული მტკიცებულებებით დადგინდა, რომ სატვირთო ავტომობილი, საქართველოში მეზობელი ქვეყნიდან, საბაჟო გამშვები პუნქტის, "წითელი ხიდის" გავლით შემოვიდა.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობის ნარკოტიკული საშუალება სამართალდამცავი ორგანოს წარმომადგენლებმა სატვირთოს მისაბმელის სპეციალურ სამალავში აღმოაჩინეს.
157 კილოგრამი ნარკოტიკული საშუალება "ჰეროინის" გადატანას "მარმარილოს ფილებით" ცდილობდნენ.
სისხლის სამართლის საქმეზე აქტიურად გრძელდება ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებები, აღნიშნულ ნარკოდანაშაულში ჩართული სხვა პირების დადგენისა და მათი სისხლის სამართლებრივ პასუხისგებაში მიცემის მიზნით.
საქართველოში ნარკოტიკული საშუალება "ჰეროინის" შემოტანის ეს უმსხვილესი ფაქტი ცენტრალური კრიმინალური პოლიციისა და შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, ერთობლივად გამოავლინეს, რისთვისაც მინდა განსაკუთრებული მადლობა გადავუხადო მათ.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე და 262-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
ჩვენ ინტენსიურ რეჟიმში, 24 საათის განმავლობაში, ვაგრძელებთ ბრძოლას ნარკოდანაშაულის წინააღმდეგ.
დიდ ყურადღებას ვუთმობთ ნარკორეალიზატორების გამოვლენასა და მათ დასჯას კანონის სრული სიმკაცრით.
მხოლოდ ბოლო 7 თვის განმავლობაში, შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ აღკვეთილია ქვეყანაში ნარკოტიკული საშუალების შემოტანის ათეულობით ფაქტი და ამოღებულია რამდენიმე ასეული კილოგრამი ნარკოტიკი. ხოლო, ნარკოდანაშაულისთვის ჯამში დაკავებული და სისხლის სამართლის პასუხისგებაში მიცემულია 5000-ზე მეტი ადამიანი, მათ შორის 2000-მდე ნარკორეალიზაციაში ჩართული პირი", — განაცხადა ალექსანდრე დარახველიძემ.
ჩარლის მალე ახალი ანგელოზები ეყოლება — ყველაფერი, რაც ახალ ფილმზე ვიცით ჩარლის მალე ახალი ანგელოზები ეყოლება — ყველაფერი, რაც ახალ ფილმზე ვიცით
სატურნის თანამგზავრის გარშემო ელექტრომაგნიტური ტალღები დააფიქსირეს სატურნის თანამგზავრის გარშემო ელექტრომაგნიტური ტალღები დააფიქსირეს
ბენ ანორის ადვოკატის განცახდებით, ელისო კილაძის დაკავება მათი ფარული ჩანაწერების საფუძველზე მოხდა ბენ ანორის ადვოკატის განცახდებით, ელისო კილაძის დაკავება მათი ფარული ჩანაწერების საფუძველზე მოხდა
ქვიზი: თბილისის მეტროსადგურია თუ ევროპის? ქვიზი: თბილისის მეტროსადგურია თუ ევროპის?
პოლიციელები ხალხს სცემდნენ, ემუქრებოდნენ და ძალადობას აგრძელებდნენ მაშინაც კი, როცა დაკავებულებს ხელბორკილები ედოთ — რა წერია CTP-ის ანგარიშში? პოლიციელები ხალხს სცემდნენ, ემუქრებოდნენ და ძალადობას აგრძელებდნენ მაშინაც კი, როცა დაკავებულებს ხელბორკილები ედოთ — რა წერია CTP-ის ანგარიშში?
ხატია დეკანოიძე: EU-მა დოკუმენტი გაავრცელა, სადაც სადაც რუსეთთან მოლაპარაკებების პირობებში საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან რუსული ჯარის გაყვანაზეა საუბარი ხატია დეკანოიძე: EU-მა დოკუმენტი გაავრცელა, სადაც სადაც რუსეთთან მოლაპარაკებების პირობებში საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან რუსული ჯარის გაყვანაზეა საუბარი
გურიის მოამბე: ოზურგეთში 55 წლის კაცი საკუთარ ავტომობილში ააფეთქეს გურიის მოამბე: ოზურგეთში 55 წლის კაცი საკუთარ ავტომობილში ააფეთქეს
NYT: დაკავებული ტანკერის ქართველ კაპიტანს სანქციების დარღვევისთვის აშშ-ში ბრალი წაუყენეს NYT: დაკავებული ტანკერის ქართველ კაპიტანს სანქციების დარღვევისთვის აშშ-ში ბრალი წაუყენეს
სუს: დავითაშვილი ანტიკორუფციულ სააგენტოში იყო გამოკითხვაზე კონკრეტულ სისხლის სამართლის საქმეზე და არა შეხვედრაზე სუს: დავითაშვილი ანტიკორუფციულ სააგენტოში იყო გამოკითხვაზე კონკრეტულ სისხლის სამართლის საქმეზე და არა შეხვედრაზე