ეკა სეფაშვილი: "საგამოძიებო კომისია არ არის თამაში როგორც ეს "გახარიებს" წარმოუდგენიათ. "გახარიების" ეს ნაბიჯი, რომ ყოველ ყურით მოთრეულ მიზეზზე შევქმნათ საგამოძიებო კომისია ეს ემსგავსება მხოლოდ თამაშს, არასერიოზულია. მე ვურჩევდი მათ, რომ რამე უფრო ფუნდამენტური მიზეზი მოიფიქრონ თუ შეუძლიათ, რაშიც მე ძალიან დიდი ეჭვი მეპარება, რადგან ასეთი საკითხები არ არსებობს. ჩვენი გუნდი, "ხალხის ძალას" ვგულისხმობ და "ქართულ ოცნებას" ვგულისხმობ, ჩვენ შეგვწევს იმის ძალა, რომ დავინახოთ ის პრობლემები, რომელიც ქვეყანაში არსებობს".
— განაცხადა "ხალხის ძალის" დეპუტატმა ეკა სეფაშვილმა. დღეს "ოცნების" ხელისუფლების პარლამენტმა რიგგარეშე სხდომაზე "გახარია — საქართველოსთვის" ინიციატივა უნდა განიხილოს, რომელიც დროებით საგამოძიებო კომისიის შექმნას და 2024 წლის ნოემბერ-დეკემბრის აქციაზე სამართალდამცავების მხრიდან ძალის გადამეტების და არაადამიანურ მოპყრობის ფაქტების შესწავლას ითვალისწინებს.