"ის უახლოეს პერიოდში დაბრუნდება და ყველა კითხვას პასუხს გასცემს" — ალექსი ახვლედიანი თორნიკე რიჟვაძეზე
საზღვაო ტრანსპორტის სააგენტოს ყოფილი ხელმძღვანელის, ალექსი ახვლედიანმა სასამართლო პროცესის დაწყებამდე განაცხადა, რომ, მისი ინფორმაციით, თორნიკე რიჟვაძე უახლოეს პერიოდში დაბრუნდება და ყველა კითხვას პასუხს გასცემს
"მე როგორც ვიცი, უახლოეს დღეებში, უახლოეს პერიოდში, თვითონ თორნიკე გააკეთებს განცხადებას და უპასუხებს თითოეული თქვენგანის კითხვას. მაქვს ინფორმაცია, რომ უახლოეს პერიოდში თვითონ გიპასუხებთ ყველა კითხვაზე. ალბათ, ინტერვიუს მიცემას აპირებს.
…„ის არც აპირებდა არასდროს ქვეყნის დატოვებას, იცით, რა მიზეზითაც დატოვა ქვეყანა. მე რა ინფორმაციაც მაქვს, ის უახლოეს პერიოდში დაბრუნდება და ყველა კითხვას პასუხს გასცემს", —განაცხადა ახვლედიანმა.
- ალექსი ახვლედიანის თქმით, თორნიკე რიჟვაძეს დიდ ბრიტანეთში ელჩობა სურდა
- დაუნიშნეს 2-თვიანი საკმაოდ მკაცრი ფსიქოლოგიური მკურნალობა, კვირის ბოლოს გაუკეთებენ თვალის ოპერაციას — ალექსი ახვლედიანი თორნიკე რიჟვაძეზე
რაც შეეხება ალექსი ახვლედიანს, ის 7 ივლისს, აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის ყოფილი თავმჯდომარის, თორნიკე რიჟვაძის თვითმკვლელობის მცდელობის საქმეზე, ცეცხლსასროლი იარაღის დაუდევრად შენახვისთვის, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 238-ე მუხლით, დააკავეს. 8 ივლისს კი 30 000-ლარიანი გირაოს სანაცვლოდ სასამართლო დარბაზიდან გაათავისუფლეს.