4 ოქტომბერს თბილისში განვითარებულ მოვლენებთან დაკავშირებით სამოქალაქო აქტივისტი ნანა სანდერი დააკავეს
გავრცელებული ინფორმაციით, 4 ოქტომბერს თბილისში განვითარებულ მოვლენებთან დაკავშირებით სამოქალაქო აქტივისტი ნანა სანდერი დააკავეს. შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გაავრცელა ინფორმაცია, რომელშიც საუბარია კიდევ ერთ დაკავებულ პირზე ინიციალებით ნ.ს.
"შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტში, მიმდინარე წლის 4 ოქტომბერს, თბილისში განვითარებულ მოვლენებთან დაკავშირებით დაწყებული გამოძიების ფარგლებში, სამართალდამცველებმა კიდევ ერთი პირი ნ.ს. დააკავეს.
სამართალდამცველები აგრძელებენ შესაბამის საგამოძიებო მოქმედებებს, დანაშაულის ჩამდენი სხვა პირების იდენტიფიცირებისა და მათი სისხლის სამართლებრივი პასუხისმგებლობის მიცემის მიზნით.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 317-ე, 222-ე, 225-ე და 187-ე მუხლებით მიმდინარეობს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო აღნიშნულ სისხლის სამართლის საქმესთან დაკავშირებით დამატებით ინფორმაციას ეტაპობრივად გაავრცელებს", — წერია შსს-ს განცხადებაში.
4 ოქტომბერს თბილისში განვითარებულ მოვლენებთან დაკავშირებით სულ 23 პირია დაკავებული.
- 4 ოქტომბრის აქციის საორგანიზაციო კომიტეტის წევრებს აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა შეეფარდათ
- სუს: აღმოჩენილია საბრძოლო მასალა და ასაფეთქებელი ნივთიერებები, რომლის გამოყენებაც 4 ოქტომბერსა და "დივერსიული აქტებისთვის" იგეგმებოდა