პრინცი ჰარი ბულინგის ბრალდებებში გამართლდა
ფოტო: France-Presse/Getty Images
ერთთვიანი დავის შემდეგ — ბრიტანეთის საქველმოქმედო ორგანიზაციების მარეგულირებელმა საბჭომ — პრინც ჰარის ბულინგის, შევიწროებისა და სექსიზმის ბრალდებები არ წარუდგინა.
როგორც ცნობილია, საქველმოქმედო ორგანიზაციის თავმჯდომარემ — სოფი ჩანდაუკამ — პრინცი ჰარი და ორგანიზაციის სამეურვეო საბჭო "ძალაუფლების ბოროტად გამოყენებაში, ბულინგში, შევიწროებაში, მიზოგინიასა და მიზოგინუარში (ტერმინი, რომელიც შავკანიანი ქალების მიმართ სექსიზმს გულისხმობს)" დაადანაშაულა.
ფოტო: Samir Hussein / Getty Images
5 აგვისტოს, ინგლისისა და უელსის საქველმოქმედო კომისიამ განაცხადა, რომ საქველმოქმედო ორგანიზაციის ამჟამინდელი თავმჯდომარის, დოქტორ სოფი ჩანდაუკას მიერ გაკეთებული განცხადებების გამოძიების შემდეგ "სენტებაილში" ბულინგის, შევიწროების, მიზოგინიის ან მიზოგინუარის ფაქტი ვერ აღმოაჩინა.
აღსანიშნავია, რომ ბრალდებების გაბათილებასთან ერთად, კომისიამ კონფლიქტში მონაწილე ყველა მხარე გააკრიტიკა, საკითხის "საჯაროდ გაშუქების" გამო და აღნიშნა, რომ შიდა დავების მოგვარების უუნარობამ "სერიოზული გავლენა მოახდინა ორგანიზაციის რეპუტაციაზე და საფრთხე შეუქმნა საზოგადოების ნდობას საქველმოქმედო ორგანიზაციების მიმართ".