"ჩორჩანაში საგუშაგოს დადგმა რუსეთის საოკუპაციო ძალის გადმოწევის წინაპირობა იყო, რის შედეგადაც დაიკარგა ტერიტორიის მილიონი კვადრატული მეტრი, დაიკარგა, საოკუპაციო ძალის კონტროლის ქვეშ აღმოჩნდა. გარდა ამისა, სერიოზული შედეგია, რომელიც ახალგორის მიმართულებით მივიღეთ და თუკი რაღაც შესაძლებლობა არსებობდა, რომ ახალგორის მიმართულებით ხალხს ემოძრავა, ეს მიმართულება სრულიად ჩაიკეტა. ანუ, შედეგით თუ ვიმსჯელებთ, უმძიმესია ის ვითარება, რომელიც ოკუპაციის ამ კონკრეტულ მონაკვეთზე შეიქმნა და, რასაკვირველია, იმ პერიოდის ხელმძღვანელის მიმართ დასმული კითხვები ლეგიტიმური, აუცილებელი და სასწრაფოა
მე არ ვარ არც მოსამართლე და არც პროკურორი. არავის ციხეში წასვლა არ მინდა — არც გახარიასი და არც ნებისმიერი ადამიანის, მაგრამ არც ის მინდა, რომ საქართველოში დანაშაულებს ისე ჩადიოდნენ კონკრეტული ადამიანები, რომ ამისთვის პასუხი არ მოეთხოვოთ"