შსს: ვახტანგ გომელაურმა თანამდებობა დატოვა
შსს-ს ინფორმაციით, ქართული ოცნების შინაგან საქმეთა მინისტრმა და ვიცე-პრემიერმა, ვახტანგ გომელაურმა თანამდებობა დატოვა.
ამასთან დაკავშირებით უწყება გომელაურის მიმართვას ავრცელებს:
"საზოგადოებას მინდა ვაცნობო, რომ მივიღე გადაწყვეტილება საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის თანამდებობის დატოვების შესახებ. ეს გადაწყვეტილება ჩემთვის არ იყო იოლი მისაღები. 2011 წლიდან ვიყავი იმ ბრძოლის თანამონაწილე, რომელსაც სათავეში ბატონი ბიძინა ივანიშვილი ჩაუდგა და რომელმაც ჩვენს ქვეყანას გარდამტეხი ცვლილებები მოუტანა.
ჩემთვის ძვირფასი და საამაყოა ყველა ის მიღწევა, რომელიც ჩვენს ქვეყანას სამთავრობო გუნდის ხელმძღვანელობით ჰქონდა. აქედან გამომდინარე, ვრჩები ამ გუნდის ერთგული. მომავალშიც, ნებისმიერ დროს, მზად ვარ გვერდში დავუდგე სახელმწიფოს და მმართველ გუნდს, თუ ამას საჭიროება მოითხოვს.
10 წელიწადზე მეტი ხნის განმავლობაში, ვიკავებდი საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსისა და ვიცე-პრემიერის თანამდებობებს. რასაკვირველია, ამდენი წლის მანძილზე უმაღლეს სახელმწიფო თანამდებობებზე ყოფნა ძალიან შრომატევადი საქმეა და დიდ ენერგიას მოითხოვს.
დღეს, როდესაც ქვეყანაში მშვიდი ვითარებაა, თავს უფლება მივეცი და გუნდს ვთხოვე თანამდებობის დატოვება, რაც მომცემს იმის საშუალებას, რომ ოჯახს — მეუღლეს, შვილებს და ახლად შეძენილ შვილიშვილს მეტი დრო დავუთმო", — ნათქვამია მიმართვაში.
შეგახსენებთ, რომ 2024 წლის 19 დეკემბერს დიდმა ბრიტანეთმა პოლიციის 4 მაღალჩინოსანი, მათ შორის შს მინისტრი ვახტანგ გომელაური დაასანქცირა. ამავე დღეს, აშშ-მა მაგნიცკის სიაში შეიყვანა შსს-ს მინისტრი ვახტანგ გომელაური.