საზოგადოებრივ მაუწყებელთან პროტესტი გრძელდება
უკვე 47-ე დღეა [30 ნოემბრიდან] საზოგადოებრივი მაუწყებლიდან პროტესტი გრძელდება. აქციის მონაწილეები პირველი არხის დღის ეთერი გახსნას და დირექტორის თინათინ ბერძენიშვილისა და არხის სამეურვეო საბჭოს თავმჯდომარის, ვასილ მაღლაფერიძის გადადგომას მოითხოვენ.
"ჩვენი პროტესტი გრძელდება. ჩვენ 3 იანვრიდან განვაახლეთ საზოგადოებრივი მაუწყებლის წინ პროტესტი და ამის შემდეგ მაუწყებლის სტრატეგია შეიცვალა და არის სრული იგნორირება, არ პასუხობენ ჩვენს სატელეფონო ზარებს, შეტყობინებებს, ვითხოვთ შეხვედრას და არანაირ კავშირზე არ გამოდიან, ფაქტობრივად გაქრნენ და აღარ არსებობენ. [...] ახლა, 13 იანვრიდან აღადგინეს ეთერი და კვირაში სამჯერ აპირებენ ღამის ეთერში მაუწყებლობას და არა სახალხო წარმომადგენლობით არამედ, მათი შერჩეული სტუმრებით ... ამას ჩვენი პროტესტი კიდევ უფრო მეტი სიმტკიცით შეხვდება" — ამბობს აქციის მონაწილე, განათლების ექსპერტი გიორგი ჭანტურია