კობახიძე: თსუ-ს პროფესორებს აქვთ პოლიტიკური მიკერძოება და არ აქვთ საკმარისი კვალიფიკაცია
ფოტო: მთავრობის ადმინისტრაცია
მოკლედ: საქართველოს პრემიერ-მინისტრის, ირაკლი კობახიძის თქმით, თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, სადაც ის ასწავლის, პროფესორების დიდი ნაწილი მთლიანად პოლიტიკური ნიშნით არის შერჩეული და არ აქვთ საკმარისი კვალიფიკაცია.
- ამის შესახებ კობახიძემ გუშინ, 22 მაისს, პირველი არხის გადაცემაში განაცხადა.
გაიგე მეტი: ირაკლი კობახიძე: ჩვენ გვაქვს იმედი, რომ მოხდება ევროკავშირის და ამერიკის შეერთებული შტატების დეოლიგარქიზაცია
დეტალები: კობახიძემ განაცხადა, რომ ერთ-ერთი მთავარი სისტემა, რაც ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის ხელისუფლებამ "პოლიტიკურად საკუთარ თავზე მოირგო", სწორედ განათლების სისტემა იყო:
- "მათ [თსუ-ს პროფესორებს] აქვთ პოლიტიკური მიკერძოება, გასაგებია ვის მხარეს და არ აქვთ საკმარისი კვალიფიკაცია.
- შეიძლება, პოლიტიკური მიკერძოება ნებისმიერ პროფესორს ჰქონდეს, მაგრამ როცა არც კვალიფიკაცია გაქვს, თან პოლიტიკურად მიკერძოებული ხარ, აქ ჩანს, სინამდვილეში როგორ ფორმირდებოდა პროფესურა თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში".
- მისივე ვარაუდით, განათლების სისტემის რეფორმის დროს, ისეთივე წინააღმდეგობა იქნება, როგორიც შეხვდა ე.წ გამჭვირვალობის კანონს.
ასევე, ნახეთ: პრემიერის თქმით, გლობალური ომის პარტიასთან ბრძოლა პერსონალურ რისკებთან არის დაკავშირებული — რას ებრძვის მმართველი პარტია