ტესტი: როგორ გახსოვს საქართველოს საფეხბურთო ნაკრების გამარჯვებები?
ფოტო: Lelo.ge / Nakrebi.ge
შეგიძლია, გაიხსენო ყველაზე გამორჩეული მომენტები ქართული ფეხბურთის ისტორიიდან? გახსოვს, ვინ დაგვამახსოვრა თავი გასულ წლებში მნიშვნელოვან მატჩებზე? — მაშინ, შეამოწმე შენი ცოდნა ამ ტესტის დახმარებით და შედეგები კომენტარებში გაგვიზიარე.
ტესტის დაწყება1 / 8 21-ე საუკუნეში საქართველოს ნაკრებმა 5-ბურთიანი სხვაობით ორჯერ მოიგო. ერთხელ 2023 წელს მონღოლეთთან 6:1, მეორედ კი 2017 წელს 5:0 — რომელ მეტოქესთან?
nakrebi.ge
2 / 8 საქართველოს ისტორიაში ყველაზე დიდი სხვაობით გამარჯვება სომხეთთან აქვს მოპოვებული — 7:0. მეორე ადგილზე ამ მხრივ 2008 წელს მოგებული 6:0-ია, თანაც გასვლით შეხვედრაში. ვინ იყო მეტოქე?
3 / 8 რომელ ნაკრებს გაუტანა ულამაზესი შორეული დარტყმით გოლი 2002 წელს ლადო ბურდულმა?
sportall.ge
4 / 8 1997 წელს სომხეთთან სარეკორდო მოგებისას ჯამში რამდენი გოლი გაიტანეს შოთა და არჩილ არველაძეებმა?
bm.ge
5 / 8 2011 წელს საქართველომ ხორვატია მატჩის ბოლო წუთზე ლევან კობიაშვილის მიერ გატანილი გოლით დაამარცხა. ვინ გააკეთა საგოლე გადაცემა?
Mirian Jugheli / Wordpress
6 / 8 2017 წელს საქართველომ ლატვიას 5:0 მოუგო. ბოლო გოლი გიორგი არაბიძემ გაიტანა, იქამდე კი დუბლი ორმა ფეხბურთელმა შეასრულა. ვინ იყვნენ ეს მოთამაშეები?