Samsung Galaxy A54 5G და Galaxy A34 5G: საოცარი გამოცდილება ყველასთვის
Samsung-ის უახლესი Galaxy A სერია უკვე გაყიდვაშია. უფრო კაშკაშა ეკრანით, გაუმჯობესებული კამერებითა და წინა მოდელებთან შედარებით უფრო ხანგრძლივი ელემენტით, ახალი Galaxy A სერია გთავაზობს საოცარ მობილურ გამოცდილებას. Galaxy A54 5G და Galaxy A34 5G ორი ინოვაციური სმარტფონია, რომლებიც პოპულარული A სერიების ღირსეული გაგრძელებაა და საშუალებას მოგცემს გადაიღო უფრო სტაბილური და მკაფიო ვიდეოები, გასაოცარი ღამის ფოტოები და არ ინერვიულო ელემენტზე.
Galaxy A54-ს აქვს 6.4 ინჩიანი, უსაზღვო O ტიპის Super AMOLED ეკრანი 120 ჰერციანი გამოსახულების განახლების სიხშირით. sAMOLED პანელი და მაღალი სიხშირე უზრუნველყოფს გამოსახულების მაღალ ხარისხს და კარგ მულტიმედია გამოცდილებას. აღსანიშნავია, რომ პირველად A სერიის სამრტფონებში Galaxy A54-ის ეკრანს 1000 ნიტიანი პიკური სიმკვეთრე აქვს.
Galaxy A34-სა და Galaxy A54-ს აქვთ თანამედროვე სწორ გვერდებიანი დიზაინი, ხოლო საშუალო ზომის ეკრანის და ვიწრო ჩარჩოების გამო თავისუფლად შეგვიძლია მივაკუთვნოთ კომპაქტური სმარტფონების კატეგორიას, რომლის ცალი ხელით გამოყენებაც ძალიან მოსახერხებელია.
ორივე მოდელი არის წყალ და მტვერგამძლე, რადგან აღჭურვილია IP67 სტანდარტით.
Galaxy A54 და Galaxy A34 აქვს 5,000 mAh ელემენტი. ენერგოეფექტური პროცესორისა და ახალი სისტემის ხარჯზე გვთავაზობს 2 დღემდე მუშაობის ხანგრძლივობას. საჭიროების შემთხვევაში შესაძლებელია ენერგოდაზოგვის რეგულირებადი რეჟიმის გამოყენება, რომელიც რადიკალურად გაზრდის მუშაობის ხანგრძლივობას. ორივე მოდელს აქვს 25 ვატიანი სიმძლავრის სწრაფი დამუხტვის შესაძლებლობა.
Galaxy A54-ში გამოიყენება Samsung-ის ახალი 5nm პროესორი Exynos 1380. A53-ის CPU თან შედარებით მას აქვს 27%-ით გაზრდილი გამოთვილთი სიმძლავრე და 35%-ით გაზრდილი ვიდეოამაჩქარებლის წარმადობა. იგი ფლაგმანური UFS 3.1 ტიპის მეხსიერებას იყენებს, რაც ზრდის მეხსიერების რესურსს და სიჩქარეს.
Galaxy A54 ხელმისაწვდომია 6GB RAM / 128GB მეხსიერებით და 8GB RAM 256GB მეხსიერებით. ხოლო Galaxy A34 ხელმისაწვდომია 6GB RAM / 128GB მეხსიერებით და 8GB RAM 256GB მეხსიერებით. შესაძლებელია microSD ბარათით მეხსიერების 1TB-მდე გაზრდაც.
Galaxy A სერიის ორივე მოდელი არის 2 SIM-ბარათიანი, აქვს 5G ქსელის მხარდაჭერა. NFC ანტენისა და Google Pay სერვისით შესაძლებელია უკონტაქტო გადახდების განხორციელება.
30 აპრილის ჩათვლით შეძენის შემთხვევაში, Galaxy A34-ს (6GB + 128GB) საჩუქრად მოყვება 25W სამგზავრო ადაპტერი და დამატებით 1 წლიანი გარანტია. ხოლო, Galaxy A34 8 + 256GB ვერსიის შეძენა შეგეძლება Galaxy A34-ს 6GB + 128GB ვერსიის ფასად. უახლესი Galaxy A სერები ხელმისაწვდომია სამსუნგის ოფიციალური პარტნიორების მაღაზიათა ქსელებში : ალტა, ელიტ ელექტრონიკსი, კონტაქტ ჰოუმი, მეგატექნიკა და მეტრომარტი, ასევე ყველა იმ საცალო მაღაზიაში, სადაც სამსუნგის სმარტფონი იყიდება მხოლოდ ოფიციალური ჰოლოგრამით.