ყოველთვის ვამბობდი, რომ საქართველოს ხელისუფლების კეკლუცი, მათ შორის რუსეთის ხელისუფლებასთან იქნება ძალიან მძიმე. განსაკუთრებით ახლა, როდესაც, მთელი მსოფლიო, ჩვენი საერთაშორისო პარტნიორები გადართულია უკრაინისთვის დახმარების მიწოდებაზე.
ასევე, ძალიან მნიშვნელოვანია, რომ კარასნიმა ვერასდროს გაუბედოს საქართველოს სახელმწიფოს, იმიტომ რომ ის არის ოკუპანტი ქვეყნის წარმომადგენელი, ისაუბროს იმაზე, რომ ფრენები აღდგება თუ არა და რომ ელოდებიან ორმხრივ შეთავაზებას, ან მეორე მხარის შეთავაზებას.
თუ რუსეთი, ჩვენ შემოგვთავაზებს რომ უნდა გაიხსნას ორმხრივად ფრენები, მაშინ საქართველოს ხელისუფლებისგან, როგორც ჩანს ისინი ელოდებიან დასტურს.
განაცხადა ენმ-ის წევრმა ჟურნალისტებთან საუბრისას. რუსეთის საბჭოს სენატორის, კარასინის განცხადებით, რუსეთი საქართველოსთან საჰაერო მიმოსვლის აღდგენას განიხილავს, თუმცა, "ტანგოსთვის ცეკვისთვის ორია საჭირო" და საბოლოო გადაწყვეტილება მხოლოდ ერთ მხარეზე არ არის დამოკიდებული.