მათ (ოპოზიციამ) მხარი დაუჭირა სამ კანდიდატს. აქედან, ჯანეზაშვილმა ვერც კი გაბედა გასაუბრებაზე მისვლა. მე, შეგახსენებთ, რომ იგივე ამ ჯანეზაშვილს 10 ქულა დაუწერეს კომპეტენციაში. ადამიანი, რომელიც ვერანაირ კრიტერიუმს ვერ აკმაყოფილებს კომპეტენციის ნაწილში, იღებს 10 ქულას და რა ფასი უნდა ჰქონდეს ასეთ დასკვნას?! აბაშიძემ, მაგალითად, იგივე საპარლამენტო უმრავლესობის წევრებს უწოდა არაკომპოსტირებადი ნარჩენი. გამორიცხულია, რომ აბაშიძისთვის ღირსეულ დეპუტატს დაეჭირა მხარი.
ბურჯანაძეს რაც შეეხება, მე შეგახსენებთ, რომ ის მოწოდებებს ავრცელებდა მესამე აქციაზე გამოსვლასთან დაკავშირებით. მესამე აქცია იყო მთლიანად პოლიტიზებული, მიზნად ისახავდა წალეკვას, მიზნად ისახავდა მთავრობის გადაყენებას.
ჩვენს უკან დგას მილიონი ამომრჩეველი, მილიონი ამომრჩევლისთვის და კიდევ უფრო მეტისთვის, ეს ადამიანები, ეს ტიპაჟები — აბაშიძე, ბურჯანაძე და ჯანეზაშვილი არიან ორგანულად მიუღებელი. ჩვენ ხომ პირველ რიგში პატივი უნდა ვცეთ ჩვენს ამომრჩეველს.