ჩვენ ყველანი ვიყავით სოლიდარულები უკრაინის მოქალაქეების და უკრაინის სახელმწიფოს მიმართ, ეს იყო საყოველთაო სოლიდარობა უკრაინის მიმართ და ამ პერიოდში გვესმოდა საქართველოს პრემიერმინისტრის განცხადებები, რომ ომი არის უკრაინაში და ეს მას არ ეხება, მას თავისი საქმე აქვს და ომი უკრაინაშია, რომ უკრაინა დაისჯებოდა და ისჯებოდა.
მახსოვს განცხადებები და თავდასხმები იმ დროს ევროკავშირის პარლამენტის წვერებზე, იმაზე, რომ ევროკავშირს უნდოდა ომი თურმე და არა რუსეთს და ევროკავშირი და ამერიკა იყო ამაში მთავარი დამნაშავე, მახსოვს განცხადებები, რომ საქართველო არ შეუერთდებოდა სანქციებს და რა თქმა უნდა, ამ ყველაფერმა ჩემში გამოიწვია სირცხვილის გრძნობა, როგორც ამ ქვეყნის მოქალაქისთვის. დარწმუნებული ვარ, რომ თქვენშიც გამოიწვია სირცხვილის გრძნობა ამ განცხადებებმა იმ პერიოდში, მაგრამ თქვენგან განსხვავებით, შეიძლება, მე უფრო მეტი შესაძლებლობა მაქვს გამოვხატო ჩემი ემოციური მდგომარეობა.