მინდა, გადაგიხადოთ ყველას მადლობა, ვინც დღეს ესწრებოდით ამ განხილვას, ყველას, ვინც კონსტრუქციულად ითანამშრომლეთ სახალხო დამცველთან მთელი ამ წლების განმავლობაში.
ძალიან დიდი მადლობა მინდა გადავუხადო ჩემს თანამშრომლებს, მთლიანად ოფისის თანამშრომლებს, საჯარო მოხელეებს, რომლებიც თავდადებულად, კვალიფიციურად ემსახურებიან ამ ინსტიტუტს. [...] დიდი მადლობა ჩემს მოადგილეებს, მათზე ბევრი რამ გადავიდა.
ასევე, მადლობა მინდა გადავუხადო პარლამენტის თავმჯდომარეებს, რომლებიც ამ 5 წლის განმავლობაში უძღვებოდნენ ხოლმე სახალხო დამცველის ანგარიშების განხილვას, თქვენი კონსტრუქციული მიდგომებისა და დამოკიდებულებისთვის. მინდა გისურვოთ, რომ აირჩიოთ ჩემზე უფრო კრიტიკული სახალხო დამცველი და ასევე, ვისურვებდი, რომ ერთად გვეზეიმოს უახლოეს მომავალში ევროკავშირის კანდიდატის სტატუსის მიღება და მომავალში ევროკავშირში გაწევრიანება.
ასე მიმართა სახალხო დამცველმა პარლამენტში შეკრებილ დეპუტატებს წლიური ანგარიშის წარდგენის დასასრულს. ეს ომბუდსმენის რანგში ლომჯარიას ბოლო მიმართვა იყო.