ძალიან ვწუხვარ, რომ ქართული გვარი ადამიანი ასე იქცევა იმ ქვეყანაში, რომელსაც, ალბათ, თუ კი საერთოდ გჭირდება ზომა-წონით არის, დღეს ყველაზე მეტად უჭირს მსოფლიოში. არათუ ჩვენს დახმარებას, პირადად თავის თავს თუ დაეხმარება, ამას მოახერხებს, უკვე წარმატებულ ადამიანად ჩავთვლი. ამავდროულად, სამშობლოსადმი, რომელმაც ის შვა, გამოირჩევა ზიზღით, ლანძღვით და ა.შ. ამაზე უფრო დიდი უბედურება რა უნდა დაემართოს ადამიანს? ამიტომ, თუ მოახერხა, თავის თავს უშველოს. იმედი მაქვს, კიდევ ძალიან ბევრი წელი აქვს წინ სიცოცხლეში. ამ დროში თუ მოახერხებს, რომ თავის თავს უშველოს, დიდ წარმატებად ჩაითვლება. მაგრამ ჩვენ რაში უნდა დაგვეხმაროს?! თავისი თავისთვის და იმ ქვეყნისთვის ვერ უშველია, რომელმაც ის იშვილა.
აცხადებს კულტურის მინისტრი იმედის ეთერში. უკრაინის რადას ფრაქციის ხალხის მსახურის თავმჯდომარემ, დავით არახამიამ თქვა, რომ მზადაა ჩამოვიდეს საქართველოში და პოლიტიკოსები ევროპის ლიდერებთან დააკავშიროს.