კომისიებმა ინსპექტორის სამსახურის ბაზაზე შექმნილი 2 სამსახურის უფროსთა კანდიდატურები შეარჩიეს — სია
საკონკურსო კომისიებმა ინსპექტორის სამსახურის ბაზაზე შექმნილი ორი ახალი უწყების, პერსონალურ მონაცემთა დაცვის სამსახურისა და სპეციალური საგამოძიებო სამსახურის უფროსთა 3-3 კანდიდატურა შეარჩიეს. ისინი პრემიერმინისტრს, ირაკლი ღარიბაშვილს წარედგინება.
სპეციალური საგამოძიებო სამსახურის უფროსის თანამდებობაზე კანდიდატურებად ელენე ალავერდაშვილი, ემზარ გაგნიძე და კარლო კაციტაძე შეირჩნენ. რაც შეეხება პერსონალურ მონაცემთა დაცვის სამსახურს, უფროსის პოსტზე შერჩეული კანდიდატები კახა მაღრაძე, ლელა ჯანაშვილი და თამარ ალფაიძე არიან. თითოეული სამსახურის კანდიდატებს შორის 2 ღარიბაშვილმა ასარჩევად საქართველოს პარლამენტს უნდა წარუდგინოს.
"კანდიდატები საკონკურსო კომისიამ კენჭისყრის შედეგად, თითოეულთან ინდივიდუალური გასაუბრების შედეგად შეარჩია. კომისიის წევრებმა იმ კონკურსანტებს მოუსმინეს, რომლებმაც საკვალიფიკაციო მოთხოვნები დააკმაყოფილეს და კონკურსში მონაწილეობისთვის საჭირო დოკუმენტაცია სრულყოფილად, შესაბამისი ვადების დაცვით წარადგინეს. ინდივიდუალური გასაუბრებები ჯამში 15-მდე კანდიდატთან ჩატარდა", — ნათქვამია მთავრობის ინფორმაციაში.
საკონკურსო კომისიების თავმჯდომარე მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი, ილია დარჩიაშვილია. კომისიის შემადგენლობაში არიან:
• საქართველოს პარლამენტის ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტის თავმჯდომარე — მიხეილ სარჯველაძე;
• საქართველოს პარლამენტის იურიდიულ საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარე — ანრი ოხანაშვილი;
• საქართველოს უზენაესი სასამართლოს თავმჯდომარის მოადგილე — გიორგი მიქაუტაძე;
• საქართველოს გენერალური პროკურორის პირველი მოადგილე — ბაკურ აბულაძე;
• საქართველოს სახალხო დამცველის მოადგილე — გიორგი ბურჯანაძე.