მე ვურჩევდი ქალბატონ ვიოლას, რომ ნუ შეშფოთდება — ზარქუა
ქართული ოცნების დეპუტატი, ირაკლი ზარქუა ევროპარლამენტარ ვიოლა ფოლ კრამონს ურჩევს, რომ არ შეშფოთდეს. ასე ეხმაურება ის კრამონის განცხადებას, რომ ინსპექტორის სამსახურის კანონპროექტი ოპტიმისტურ მოლოდინებს არ ტოვებს.
"ქალბატონ ვიოლას ამ საახალწლოდ ნუ ვაშფოთებთ, არ არის ეს აუცილებელი და სწორი ინფორმაცია მივაწოდოთ. მე ვურჩევდი ქალბატონ ვიოლას, რომ ნუ შეშფოთდება", — თქვა ზარქუამ.
ვიოლა ფონ კრამონმა სახელმწიფო ინსპექტორის სამსახურის გაუქმების შესახებ ქართული ოცნების მიერ ინიცირებულ კანონპროექტზე შეშფოთება გამოთქვა. მისი თქმით, ეს არ ჰგავს 2022 წლისთვის პერსპექტიულ დასაწყისს.
ქართულ ოცნებას სახელმწიფო ინსპექტორის სამსახურის გაუქმება და მის ბაზაზე ორი ახალი უწყების — სპეციალური საგამოძიებო სამსახურისა და პერსონალურ მონაცემთა დაცვის სამსახურის შექმნა სურს. პარლამენტმა კანონპროექტს პირველი მოსმენით მხარი დაუჭირა. დღეს ცვლილებები მეორე და მესამე მოსმენაზე გადის, მმართველი პარტია ამ საკითხს დაჩქარებული წესით განიხილავს.