სუბარი: არ აქვს მნიშვნელობა, რამდენი იდგება ქუჩაში ან რამდენი მოითხოვს ქვეყნის გარედან ბელადის გათავისუფლებას
ქართული ოცნების დეპუტატის, სოზარ სუბარის თქმით, არ აქვს მნიშვნელობა, რამდენი ადამიანი მოითხოვს მიხეილ სააკაშვილის გათავისუფლებას, როგორც ქვეყნის შიგნით, ასევე, ქვეყნის გარეთ, რადგან ხელისუფლება მხოლოდ ქვეყნის კონსტიტუციით მოქმედებს.
"აბსოლუტურად არ აქვს მნიშვნელობა, რამდენი ადამიანი იდგება ქუჩაში ან რამდენი ადამიანი მოითხოვს ქვეყნის გარედან ამ ბელადის გათავისუფლებას, ჩვენ ვმოქმედებთ საქართველოს კონსტიტუციით, საქართველოს კანონით და ყველა დამნაშავე მოიხდის სასჯელს ბოლო დღემდე", — განაცხადა სუბარმა.
სუბარი ამტკიცებს, რომ მიხეილ სააკაშვილის გათავისუფლების მოთხოვნით გამართულ აქციაზე იმაზე ბევრად ნაკლები ადამიანი გამოვიდა, ვიდრე ამას სააკაშვილი ელოდა, რისთვისაც ექსპრეზიდენტი იმედგაცრუებული უნდა იყოს.
"დემოკრატიულ ქვეყანაში აქცია არის ძალიან ნორმალური, ბოლო 9 წლის განმავლობაში ნაციონალური მოძრაოაბა 2 წელიწადში ერთელ ახერხებს და აკეთებს თავისი ამომრჩევლების მნიშვნელოვანი ნაწილის მობილიზებას, თუმცა, მათი ლიდერი, როგორც ისინი უწოდებენ, თუ ბელადს უწოდებენ, ძალიან იმედგაცრუებული უნდა იყოს, ეგონა, რომ დახვდებოდა 100 და 300 ათასი ადამიანი ქუჩაში და მოითხოვდა მის გამოშვებას, ნახა, რომ ძალიან ბევრად არის შემცირებული იმ ადამიანების რიცხვი", — აღნიშნა სუბარმა.