ნოდარ მელაძე გავრცელებულ ჩანაწერებთან დაკავშირებით გამოკითხვაზე დაიბარეს
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / სთორი
TV პირველის საინფორმაციო სამსახურის უფროსი ნოდარ მელაძე გავრცელებულ ჩანაწერებთან დაკავშირებით გამოკითხვაზე დაიბარეს. მელაძის თქმით, მიუხედავად იმისა, რომ ჟურნალისტებს კანონი ანიჭებს იმის უფლებას, რომ ჟურნალისტური საქმიანობის ფარგლებში მოპოვებულ ინფორმაციასთან დაკავშირებით საგამოძიებო უწყებებს ჩვენება არ მისცენ, პროკურატურასთან თანამშრომლობა გადაწყვიტა, რათა ყველა მაღალჩინოსანი, რომელიც ჟურნალისტებსა და სასულიერო პირებს უსმენდა, დაისაჯოს.
"შუადღეს შედგა კომუნიკაცია დღის პირველ ნახევარში თბილისის პროკურორსა და ჩემ შორის. ის დამიკავშირდა და მითხრა, რომ უნდოდა ჩემი გამოკითხვაზე დაბარება ჩანაწერების გავრცელებასთან დაკავშირებით, რომელიც საქართველოში ტოტალურ მოსმენებს უკავშირდება. [...] მყისიერად ვაცნობე პროკურატურას, რომ მივიდოდი, იმიტომ, რომ მე ვფიქრობ, რომ დღეს ყველასთვის მნიშვნელოვანია, რომ სასწრაფოდ მისცეს ხელისუფლებამ პასუხისგებაში ყველა ის ადამიანი, ყველა ის მაღალჩინოსანი, ვინც ჩვენ, ჟურნალისტებს გვისმენდა, ვინც უსმენდა მღვდლებს, მონაზვნებს, პატრიარქის გარემოცვას და საპატრიარქოში დასაქმებულ ადამიანებს", — აცხადებს მელაძე.
ნოდარ მელაძე ამბობს, რომ გამოკითხვაზე ადვოკატ ლევან მახარაშვილთან ერთად მივიდა. მისი თქმით, ის და სხვა ჟურნალისტები, რომელთა პირადი საუბრებიც ამ მასალებში მოხვდა, სუს-ის წაინააღმდეგ ჩივილს აპირებენ.
ჟურნალისტი აღნიშნავს იმასაც, რომ იმ კითხვებიდან გამომდინარე, რომელსაც გამომძიებელი დაუსვამს, გაირკვევა, აპირებენ თუ არა, ეს საქმე გამოიძიონ თუ მხოლოდ იმის გარკვევა სურთ, ვინ გაავრცელა ჩანაწერები.