ელისაშვილი: ყველა ბედნიერი ვიქნებოდით ბექაურთან ერთად რომ ვქეიფობდეთ, მაგრამ ასეთი უპასუხისმგებლო ქცევები იწვევს ამ შედეგებს
პარტია მოქალაქეების ლიდერი, ალეკო ელისაშვილი მძიმე ეპიდემიოლოგიური ვითარების ფონზე პრემიერმინისტრის მიერ ქეიფში მონაწილეობას უპასუხისმგებლობას უწოდებს და ამბობს, რომ "რა თქმა უნდა, ყველა ბედნიერი" იქნებოდა ლაშა ბექაურთან ერთად ქეიფით, მაგრამ ეს უპასუხისმგებლობაა.
"ვხედავთ უპასუხისმგებლობას მაღალი თანამდებობის ადამიანების. შეიძლება, პრემიერმინისტრი ისე უპასუხისმგებლოდ იქცეოდეს, როგორც მოიქცა? შეიძლება, ისე უპასუხისმგებლოდ მოქცევისა და ქეიფში ყოფნის შემდეგ გვიხსნიდეს, რომ რა მოხდა ახლა, ქეიფში არ წახვიდოდით? რა თქმა უნდა, ყველა ბედნიერი ვიქნებოდით ლაშა ბექაურთან ერთად რომ ვქეიფობდეთ, მაგრამ ასეთი უპასუხისმგებლო ქცევები იწვევს ასეთ შედეგებს, რომელიც გვაქვს", — თქვა ელისაშვილმა TV პირველის ეთერში.
ქვეყანაში ეპიდემიოლოგიური მდგომარეობა სულ უფრო და უფრო მძიმდება. ინფიცირების ყოველდღიური მაჩვენებელი ბოლო პერიოდში 5 ათასს აჭარბებს. ამ ეტაპზე საქართველოში კორონავირუსის მეოთხე ტალღაა და სწორედ დღეს, ჯანდაცვის მინისტრის მოადგილემ, თამარ გაბუნიამ განაცხადა, რომ პიკის დაღმასვლა ჯერ არ შეინიშნება. ამ ფონზე საკოორდინაციო საბჭო, რომელსაც თავად პრემიერმინისტრი, ირაკლი ღარიბაშვილი ხელმძღვანელობს, მუდმივად მოუწოდებს მოსახლეობას რეკომენდაციების დაცვისკენ, რაც სოციალურ დისტანციას და ხალხმრავალი შეკრებებისგან თავის არიდებას გულისხმობს. უფრო მეტიც, დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნული ცენტრის დირექტორმა, ამირან გამყრელიძემ განაცხადა, რომ განიხილება დიდი თავშეყრების აკრძალვაც.