მთავარმა არხმა კონფერენციაზე ღარიბაშვილის ნაცვლად შავი ეკრანი აჩვენა
ფოტო: კადრი ვიდეოდან/მთავარი არხი
მთავრმა არხმა ბათუმში მიმდინარე კონფერენციაზე პრემიერმინისტრ ღარიბაშვილის სიტყვით გამოსვლის დროს კადრი და ხმა გათიშა და შავი ეკრანი აჩვენა. ეკრანზე გამოჩნდა წარწერაც: "აქ უნდა ყოფილიყო საქართველოს პრემიერმინისტრის გამოსვლა".
დღეს ბათუმში ტარდება საერთაშორისო კონფერენცია საქართველოს ევროპული გზა, სადაც აღმოსავლეთ პარტნიორობის ასოცირებული ქვეყნების ლიდერთა შეხვედრა იმართება. უკრაინის პრეზიდენტ, ვოლოდომირ ზელენსკისა და მოლდივის პრეზიდენტ, მაია სანდუს გარდა, კონფერენციაში მონაწილეობს ევროპული საბჭოს პრეზიდენტი, შარლ მიშელი.
შაბათს, 17 ივლისს, ღარიბაშვილმა კრიტიკული მედია დაბლოკა და ღონისძიებაზე არ მიიწვია. მთავრობის პრესსამსახურში ამის მიზეზად დაასახელეს ის, რომ ღარიბაშვილის აზრით, მთავარი არხი, TV პირველი და ფორმულა "მუდმივად იქცევიან დესტრუქციულად და მხოლოდ თავიანთ პოლიტიკურ დღის წესრიგს მიყვებიან". ამასთან, პრესსამსახურისვე განცხადებით, პრემიერმინისტრი მიიჩნევს, რომ ამ სამმა ტელევიზიამ "გადაკვეთა ყველანაირი წითელი ხაზი, ისინი წარმოადგენენ კონკრეტულ პოლიტიკურ პარტიას, ფინანსდებიან და პირდაპირ მართულები არიან მიხეილ სააკაშვილის და მისი რადიკალური ძალების მიერ და ჩართული არიან პოლიტიკურ კამპანიაში პრემიერმინისტრის წინააღმდეგ".