პაპუაშვილი პრაიდზე: თუ მათ რაიმე ქმედება სურთ, სურთ, მაგრამ ამავე დროს, ყველას აქვს უფლება, საკუთარი შეფასება ჰქონდეს
ქართული ოცნების დეპუტატი, შალვა პაპუაშვილი პრაიდის კვირეულზე ამბობს, რომ თუ "მათ [ორგანიზატორებს] რაიმე ქმედება სურთ, სურთ", მაგრამ ამავე დროს ყველას აქვს უფლება, საკუთარი შეხედულება და შეფასება ჰქონდეს. კითხვაზე — ეს შეფასებები ზღუდავს თუ არა გამოხატვის თავისუფლებას და ახალისებს თუ არა ჰომოფობიას, პაპუაშვილი გვპასუხობს, რომ სიტყვა ვინმეს ქმედებას ვერ შეზღუდავს.
"როგორ შეიძლება, სიტყვამ ვინმეს ქმედება შეზღუდოს. მან [ირაკლი კობახიძემ] გამოხატა თავისი პოზიცია ზოგადად, სიტყვა ვინმეს ქმედებას ვერ შეზღუდავს. თუ მათ რაიმე ქმედება სურთ, სურთ, მაგრამ ამავე დროს, ყველას აქვს უფლება, საკუთარი შეხედულება და შეფასება ჰქონდეს", — ამბობს ის.
მისივე თქმით, ყველას შეუძლია ისარგებლოს საქართველოს კანონმდებლობით, რომელიც სხვადასხვა მიზნით ადამიანების თავყრილობას განსაზღვრავს.
"მეორე მხრივ, ეს, რა თქმა უნდა, არ გამორიცხავს შეფასებებს და მოსაზრებებს ამასთან დაკავშირებით. ამიტომ, საერთო ჯამში, ყველამ უნდა ვისარგებლოთ ჩვენი კანონმდებლობით. ამ კანონმდებლობის ჩარჩოში ვიმოქმედოთ, რაც კანონმდებლობის ჩარჩოშია, რა თქმა უნდა, ყველას შეუძლია ისარგებლოს ამ უფლებებით. მეორე მხრივ, ყველას აქვს [უფლება] საკუთარი შეფასებები გამოხატოს", — აცხადებს პაპუაშვილი.