რატომ მართავენ ამ პრაიდს, რომელსაც ზიზღის ტალღის გარდა არაფერი მოაქვს, ამას ვერ ვხვდები — ელისაშვილი
პარლამენტის დეპუტატი და პარტია მოქალაქეების ლიდერი, ალეკო ელისაშვილი ქვიარ თემის ღირსების მარშის გამართვას არ ემხრობა. გარდა ამისა, ის ამბობს, რომ ვერ ხვდება, რატომ უნდა გაიმართოს პრაიდი.
"რატომ მართავენ ამ პრაიდს, რომელსაც სიძულვილის, ზიზღის ტალღის აგორების და პრორუსული ძალების გამოცოცხლების გარდა არაფერი შედეგი არ აქვს, ამას ვერ ვხვდები უბრალოდ... თავს თუ შეიკავაბენ ხოლმე, იქნება ძალიან კარგი", — აღნიშნა ელისაშვილმა.
ღირსების მარში რუსთაველის გამზირზე 5 ივლისს არის დაგეგმილი. წლებია ქვიარ თემი საქართველოში დისკრიმინაციისა და ჩაგვრის ობიექტია. ღირსების მარში კი პრაიდის კვირეული ფარგლებში იმართება და მიზნად ისახავს, ცნობიერების ამაღლებასა და თემის ხილვადობის გაზრდას.
ღირსების მარშის უსაფრთხოდ ჩატარების საკითხი მას შემდეგ გახდა აქტუალური, რაც ჰომოფობიურმა და ძალადობრივმა ჯგუფებმა კონტრაქცია დაანონსეს და დაიმუქრნენ, რომ მარშს ჩაშლიან.
თბილისი პრაიდის მარშის ჩატარებაზე ლევან ვასაძის ულტიმატუმს მმართელი პარტიიდან თავდაპირველად გია ვოლსკი გამოეხმაურა და თქვა, რომ "ამის პოპულარიზაციისა და რეკლამირების" წინააღმდეგია.