ჰარცელმა დეპუტატები დოკუმენტის ხელმოსაწერად ევროკავშირის წარმომადგენლობაში მიიწვია
ფოტო: ევროკავშირის წარმომადგენლობა საქართველოში
ევროკავშირის ელჩმა საქართველოში, კარლ ჰარცელმა დეპუტატები შეთანხმების დოკუმენტის ხელმოსაწერად ევროკავშრის წარმომადგენლობაში მიიწვია. ამის შესახებ ჰარცელმა საკუთარ ტვიტერზე დაწერა.
"პარლამენტის ყველა არჩეულ წევრს: ევროკავშირის წარმომადგენლობაში გიწვევთ შეთანხმების დოკუმენტის ხელმოსაწერად. ხვალ (სამშაბათს) 9 საათიდან", — წერს ის.
ევროპული საბჭოს პრეზიდენტის, შარლ მიშელის ახალ დოკუმენტს შვიდმა პოლიტიკურმა პარტიამ და ორმა დამოუკიდებელმა დეპუტატმა მოაწერა ხელი. ხელმოწერის ცერემონია პრეზიდენტის სასახლეში გაიმართა. ხელმოწერის ცერემონიას ონლაინ დაესწრო შარლ მიშელიც.
ამ დროის მონაცემებით, დოკუმენტს ხელს აწერენ: ქართული ოცნება, ლელო, სრატეგია აღმაშენებელი, ორივე გირჩი, რესპუბლიკური პარტია, ასევე, ინდივიდუალურად აწერენ ხელს ნაციონალური მოძრაობის ერთ-ერთი ლიდერი, სალომე სამადაშვილი და ევროპული საქართველოს ყოფილი თავმჯდომარე, დავით ბაქრაძე.