სასტუმრო მასპინძლობს ნებისმიერ სტუმარს, მათი სტატუსის წინასწარ გადამოწმების გარეშე — Adjara Group
ფოტო: ანინა ტეფნაძე / On.ge
"ვიზიარებთ პროტესტის სულისკვეთებას და წუხილს გამოვთქვამთ შექმნილი ვითარების გამო", — ასე ეხმიანება Rooms-ის მფლობელი აჭარა ჯგუფი რუსი პროპაგანდისტის, ვლადიმერ პოზნერის ვიზიტით გამოწვეულ პროტესტს. მათი განცხადებით, სტუმრის სტატუსს წინასწარ არ ამოწმებენ და კანონსაწინააღდეგო პრივილეგიასაც არ ანიჭებენ. აქვე აღნიშნავენ, რომ გმობენ ოკუპაციას.
"ჩვენი საქმიანობის გათვალისწინებით, სტუმრისა და თანამშრომლის უსაფრთხოების უზრუნველყოფა წარმოადგენს ჩვენს ერთ-ერთ უმთავრეს ვალდებულებას. სასტუმრო მასპინძლობს ნებისმიერ სტუმარს, მათი სტატუსის წინასწარ გადამოწმების გარეშე და არანაირ პრივილეგიას, მით უმეტეს კანონსაწინააღმდეგოს, არ ანიჭებს.
ჩვენთვის მნიშვნელოვან და უპირობო საკითხს წარმოადგენს საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობა და ვგმობთ ქვეყნის ოკუპაციას", — წერია განცხადებაში.
რუსი პროპაგანდისტი ვლადიმერ პოზნერი და მისი თანმხლები პირები სწორედ სასტუმრო რუმსში არიან. აქტივისტებმა პროტესტის ნიშნად სასტუმროს კვერცხები დაუშინეს.
რუსულ მედიასთან საუბრისას პოზნერმა აღნიშნა, რომ 3 დღე აპირებდა დარჩენას, მაგრამ, შესაძლოა, ქვეყანა ადრე დატოვოს.