ოკუპაციის კანონი არ დაურღვევია, შემოვიდა მთავრობის დადგენილების წესების დაცვით — შსს პოზნერზე
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / რუსული პირველი არხი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს განცხადებით, რუს პროპაგანდისტ ჟურნალისტს, ვლადიმერ პოზნერს ოკუპაციის შესახებ კანონი დარღვეული არ აქვს. როგორც უწყებაში On.ge-ს განუცხადეს, ის ქვეყანაში თანმხლებ პირებთან ერთად მთავრობის დადგენილების შესაბამისად, კოვიდპასპორტისა და PCR ტესტის ჩვენების საფუძველზე შემოვიდა.
"აღნიშნულ პირს, რომელიც არის ამერიკის მოქალაქე, არ აქვს დარღვეული ოკუპაციის კანონი, ნამყოფი არის საქართველოში არაერთხელ.
რაც შეეხება რეგულაციების პირობებში შემოსვლას, მთავრობის დადგენილების შესაბამისად არიან შემოსული. მათ ნაწილს აქვს კოვიდპასპორტები, ნაწილს კი PCR ტესტი", — განაცხადეს უწყებაში.
გირჩის ერთ-ერთი ლიდერი ვახტანგ მეგრელიშვილი ამბობს, რომ არ მოსწონს აქცია, რომელიც იმართება რუსი პროპაგანდისტის, ვლადიმერ პოზნერის საქართველოში ვიზიტის გასაპროტესტებლად.
"მე მესამე წელია, რაც თბილისში აღვნიშნავ დაბადების დღეს. მე ჩამოვედი არა პოლიტიკაზე სასუბროდ, არამედ ჩემი დაბადების დღის აღსანიშნად", — განუცხადა მან ჟურნალისტებს.