კობახიძის თქმით, მელიას დაკავებაზე გახარიას პოზიცია 17 თებერვლის 5 საათზე "უცბად შეიცვალა"
ქართული ოცნების თავმჯდომარე, ირაკლი კობახიძე ამბობს, რომ ნაციონალური მოძრაობის თავმჯდომარის, ნიკა მელიას დაპატიმრებაზე ყოფილ პრემიემინისტრ გიორგი გახარიასა და გუნდს შორის პოზიციები 17 თებერვლის 5 საათამდე იდენტური იყო, თუმცა 5 საათის შემდეგ გახარიამ პოზიცია "უცბად შეიცვალა". ამის შესახებ მან რუსთავი 2-ის ეთერში ისაუბრა,
"ამასთან დაკავშირებით გვქონდა ჩვენ სერიოუზლი აზრთა სხვადასხვაობა. გვქონდა პრინციპული წინააღმდეგობა, 17 თებერვლის 5 საათამდე მისი პოზიციები იყო იდენტური, რაც ჰქონდათ გუნდის სხვა წევრებს, თუმცა სამწუხაროდ, რატომღაც 5 საათზე ეს პოზიცია შეიცვალა. მე ვერ გეტყვით [რა მოხდა], უცბად შეიცვალა ეს პოზიცია.
ეს ზუსტად გვახსოვს, იმიტომ, რომ იყო გარკვეული კომუნიკაცია ტექნიკური საშუალებებით და დაახლოებით, ეს დრო იყო, როდესაც ეს კომუნიკაცია შედგა, როცა პირველად წარმოიშვა ეს საკითხი. [გახარიას მხრიდან] თავდაპირველად დაფიქსირდა პოზიცია, რომ უნდა გადადებულიყო ეს ოპერაცია და შემდეგ საუბარი იყო ორი დღით გადადებაზე, რაც იყო ჩვენთვის გაუგებარი. [გახარიას] არგუმენტი იყო ის, რომ თითქოს ნაკლები იქნებოდა ადამიანების კონცენტრაცია ორი დღის შემდეგ", — თქვა მან.
კობახიძის თქმით, გახარიასთან კომუნიკაცია გადადგომამდე 10 წუთით ადრე ჰქონდა, თუმცა გადადგომასთან დაკავშირებით ინფორმაციას არ ფლობდა. იგი ამბობს, რომ გახარიას გადადგომის შესახებ ტელევიზიით შეიტყო.