დაავადებათა კონტროლის ცენტრის ცხელი ხაზი 116 001
ჯანდაცვის სამინისტროს ცხელი ხაზი 15 05
საქნახშირის განცხადებით, კომპანიაში დასაქმებულ 144 ადამიანს კორონავირუსი დაუდასტურდა. კომპანიაში, ჯერჯერობით, ვერ საუბრობენ, რანდენი მეშახტეა აქედან კოვიდდადებითი.
"გაიტესტა კომპანიის ყველა თანამშრომელი და ამ დროისათვის ვიცით ის, რომ 1 114 თანამშრომლის ტესტირების პასუხია ცნობილი და აქედან 144 ინფიცირებული გვყავს", — უთხრეს On.ge საქნახშირის პრესსამსახურში.
კომპანიის გადაწყვეტილებით, საწარმოში სამუშაო პროცესი 2 კვირით შეჩერდება. თანამშრომლების ძირითადი ნაწილი გადავა იზოლაციაში. საქნახშირში განმარტავენ, რომ თანამშრომელთა კოვიდ სასტუმროებში გადაყვანას სახელმწიფო უზრუნველყოფს.
მათივე ინფორმაციით, საქნახშირის შახტებში და მიწისზედა კომპლექსში Covid 19-ის სადეზინფექციო სამუშაოები არ შეჩერებულა. საქნახშირის ცნობით, თანამშრომლებს ტესტირება ორკვირიანი კარანტინის გასვლის შემდეგ, განმეორებით ჩაუტარდებათ.